T.C. MEB ÖZEL YILDIZ DANS BALE VE MÜZİK kursunda YENİ SEZON “BALE” kayıtları devam ediyor.

T.C. MEB ÖZEL YILDIZ DANS BALE VE MÜZİK kursunda YENİ SEZON “BALE” kayıtları devam ediyor.

T.C. MEB ÖZEL YILDIZ DANS BALE VE MÜZİK kursunda YENİ SEZON “KLASİK BALE” kayıtları devam ediyor.

Derslerimiz İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı eğitmenlerinden Mercan SELÇUK ve asistanları eğitmenliğinde yapılmaktadır.
Bale eğitimimize 3 yaşından itibaren öğrenciler kabul edilmektedir.
Öğrenciler fiziksel uygunluğu incelendikten sonra uygun sınıflara yerleştirilmektedir.

BALE
YAŞ SINIF GÜN – SAAT
3-4 yaş Hazırlık 1 Pazar 11:00-12:00 arası
4-6 yaş Hazırlık 2 Cumartesi 10:00-11:00 arası
4-6 yaş Hazırlık 2 Pazar 13:00-14:00 arası

MEB Sertifika 1 Cumartesi 14:00-15:00 ve Pazar 12:00-13:00 arası
MEB Sertifika 2 Cumartesi 11:00-12:00 ve Pazar 11:00-12:00 arası
MEB Sertifika 3 Cumartesi 11:00-12:00 ve Pazar 11:00-12:00 arası
MEB Sertifika 4 Cumartesi 12:00-13:15 ve Salı 19:15-20:30 arası

Kayıtlar Tüm Hızıyla Devam Ediyor !!!!

Detayli bilgi ve kayit icin :
YILDIZ DANS ve MÜZİK AKADEMİ
Koşuyolu Mahallesi Dinlenç Cad. Arda Sokak No:4A Kadıköy / İSTANBUL
(Tepe Nautilus AVM karşısı)
Telefon :
0216 450 66 88
0535 857 99 72
0555 543 93 98
www.balekadikoy.com
www.yildizdansakademi.com

BALE EĞİTİMİNİN FAYDALARI

Özel Yıldız Dans Bale ve Müzik kursu, profesyonel kariyer yapabilecek öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemiş ve bu hedefe uygun olarak dünya standartlarında akademik bir eğitim programı benimsemiştir.
Ancak elbette okula kaydolan ve devam eden her öğrencinin böyle bir hedefi olması beklenemez.
Hatta bu, sadece özel yetenekli belli sayıda öğrenci için geçerli olabilmektedir.
Diğerleri içinse bale ve dans, iyi vakit geçirecekleri bir hobi olarak seçilmiş görünmektedir.
Oysa ki bale eğitimi, profesyonel kariyer planlasın ya da planlamasın, her öğrenci için “sadece” eğlenceli bir hobi olmanın her zaman ötesinde bir aktivite olacaktır.
Bu eğitimle, kesinlikle tüm hayatlarını etkileyecek çok daha önemli kazanımlar sağlayacakları bir gerçektir.
Bale, ya da genel anlamıyla dans eğitiminin öğrencinin günlük hayatını, okul başarısını, sağlığını kısaca tüm yaşantısını etkileyecek faydaları şu şekildedir

1. İlk akla gelen dansın fiziksel yönü olacaktır. Daha esnek, daha ince, daha zarif, daha sağlam ve daha sağlıklı bir vücudun bale eğitiminin tartışılmaz bir sonucu olduğu herkesçe bilinmektedir. Egzersizler sayesinde kazanılan esneklik, sağlamlık ve zarafetin yanı sıra, öğrenciler doğru beslenmeyi ve vücutlarına iyi bakmayı küçük yaştan itibaren öğrenirler.

2. Yine fiziksel bir sonuç da, bale öğrencilerinde rahatlıkla gözlemlenebileceği gibi tüm hareketlere yansıyan bir zarafet ve asalettir. Bir bale öğrencisinin duruşu, yürüyüşü, oturup kalkışı, her ortamda her zaman hayranlık uyandıracak kadar farklıdır.

3. Ancak bu eğitimin fiziksel sonuçlarından bile daha önemli başka yararları da vardır. Bunların başında iç disiplin gelir. Bir bale öğrencisi, bale okulunda öğrendiği disiplini hayatının her alanına taşıyarak düzenli ve programlı yaşar. Bu okul derslerinde farkedilir bir yükselişe yol açacağı gibi, tüm diğer aktivitelerinde ve ev yaşamında da kendini gösterecektir.

4. Öğrencilerimizin okul derslerine yansıyan bir diğer sonuç da, sevdikleri bir fiziksel aktiviteyle deşarj olduktan sonra, çok daha hevesle ve dinlenmiş bir zihinle derslerinin başına geçmeleri sonucu elde ettikleri başarıdır.

5. Okulumuzdaki eğitimin kazandırdığı en önemli vasıflardan biri de “kendi kendine yetmek” ve “sorumluluk almak”tır. Bale öğrencisi küçük yaştan itibaren her işini kendi yapmayı ve sorumluluk almayı öğrenir. Bu da şüphesiz hayatının her alanına yansıyacaktır.

6. Kendi kendine yetmeyi öğrenen her çocuğun kendine güveni artar, ayakları üzerinde durmanın gururuyla sağlam bir özgüven geliştirir.

7. Her türlü aktivite gibi bale ve dans derslerinin de, çocuğun sosyalleşmesine faydası tartışılamayacak boyuttadır. Grup halinde yapılan dersler ve ortak bir zevkin paylaşılması sınıftaki kaynaşmayı da beraberinde getirmekte, okulda asosyal görünen pek çok çocuk hızla değişerek arkadaş gruplarının aktif bir üyesi durumuna gelmektedir.

8. Her sene sonunda verdiğimiz büyük temsiller ve önemli tarihlerde kentimizde düzenlenen aktiviteler içinde yer alan daha küçük performanslar, profesyonel kariyer planlayan öğrencilerimizi sahneye hazırlarken, diğer öğrencilerimizin de kalabalık bir seyirci önünde kendini göstermeye alışması ve dolayısıyla pek çok çocuk ya da gençte görülebilen çekingenlik sorununu aşmasını sağlamaktadır.

9. Bir çocuğun ya da gencin yetişmesindeki en önemli etkenlerden biri de kuşkusuz kendini ifade edebilme yeteneğidir. Dans eğitiminin insan gelişimine bu konudaki katkısıysa tartışılmazdır.

10. Derslerin bir parçası olan doğaçlama çalışmaları da öğrencinin yaratıcılığını geliştirmek gibi önemli bir işlev yerine getirmektedir.

11. Tüm bu aldıkları eğitimin sonucu olarak gençler, sanata değer veren, iyi birer bale, ve genel anlamda sahne sanatları izleyicisi olmayı öğrenmekte, neyi nerede nasıl alkışlaması gerektiğini bile bilmeyen bir kalabalığın parçası olmak yerine son derece bilinçli sanatseverler olarak yetişmektedirler.

12. Öğrencilerimiz; gösteriler sayesinde birlikte çalışma ve başarmanın tadını almakta, alınteri ve zorlu çalışma olmadan başarının gelmeyeceğini öğrenmekte, ve sonuçta duydukları alkışların getirdiği inanılmaz keyifle yorgunluklarına değdiğini görmektedirler.

13. Ancak hepsinden önemlisi çocuğunuzun, sevdiği ve zevk aldığı bir alanda çalışmanın ve gelişmenin sonsuz keyfini tadıp mutlu olmasıdır. Derslerden sonra ifadesine yerleşen o “yıldız” bakışı ve yüzünde kolayca görebileceğiniz o aydınlık gülümseme size tüm bu yukarıdaki maddeleri özetler nitelikte olacaktır kuşkusuzbale-ders

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

Your email address will not be published.