YOGA DERSİ SEDA ŞAHİN eğitmenliğinde YILDIZ DANS AKADEMİ DE BAŞLIYOR!

YOGA DERSİ SEDA ŞAHİN eğitmenliğinde YILDIZ DANS AKADEMİ DE BAŞLIYOR!

yoga

YILDIZ DANS AKADEMİ de YOGA derslerimiz başlıyor!!!!!!

Derslerimiz Seda ŞAHİN eğitmenliğinde yapılmaktadır.
Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin, Yoga Eğitmenlik Sertifika Programını tamamlamıştır.
(Dünyanın ilk ve tek Yoga Üniversitesi) ve Yoga BHARATI – Yoga Alliance Onaylı

Pazartesi ve Çarşamba 10:30 – 11:45
Derslerimiz haftada 2 gün 1 er saat 15 dk sürmektedir.
Aylık Ders Ücreti : 180 TL KK 160 TL Nakit

Sağlıklı Erişkinler için Yoga:
Seanslar, Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin önerdiği şekliyle hatha yoga uygulamalarını içermekte, stil olarak Vazişta Stili (zorlamadan ve aşırı güç kullanmadan) uygulanmaktadır.
Seans, başlangıç mantrasıyla açılmakta, ardından nefes çalışmaları, ısınmalar, yoga duruşları (asana), aralarda farklı gevşeme teknikleri ile devam etmekte, derin gevşemenin ardından kapanış mantrasıyla sonlanmaktadır.
Her seans 1 saat 15 dakika sürmektedir

Yoga Nedir?
Yoga, farklı hareketlerin bir araya gelmesinden oluşan vücut, zihin ve ruhu kapsayan oldukça eski bir kendini geliştirme sistemidir. Vücudun tüm bölümlerini esnetip çalıştırır . Zihni ve ruhu dinlendirir ve tüm bedenin huzura kavuşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yüksek seviyede enerji akışını sağlayabilme olanağı tanır.

Yoganın Faydaları Nelerdir?
Yoga vücut, zihin ve ruhu kapsayan oldukça eski bir kendini geliştirme sistemidir. Sürekli yapılan Yoga vücudun diri, metabolizmanın dengeli, sinir sisteminin güçlü, kan dolaşımı ve bezelerin fonksiyonlarının düzenli olmasını sağlar. Zihne ve ruha huzur ve mutluluk getirir. Vücudun esnekliğini sağlar. Kaslara, eklem yerlerine iç organlara ve sinir sistemine güç verir; sağlamlaştırır. Solunum organlarının düzenli çalışmasını sağlar, düzenli nefes almayı öğretir, sindirim problemlerini çözer, iç salgı bezlerini çalıştırarak normal dengeyi sağlar, omurga sinir sistemine güç verirerek hastalıkları önler, zihnin durulmasını sağlar ve olumlu düşüncelerin üretilmesini sağlar; bütün bedeni güçlendirip dinçleştirir, vücudu güzelleştirir, rahatlık verir, sakinleştirir ve sabırlı olmayı öğretir; insanı özbenliğine kavuşturur.

Seda Şahin
2009 yılında tanıştığı ve asistanlığını yapmaya başladığı psikolog sayesinde bütün hayatı yön değiştirir. Başlangıç olarak aldığı Oneness Deeksha (İlahi Dokunuş) ve Kozmik Enerji Terapisi ile kendi hastalıkları üzerinde, doktoruyla beraber gözlemlediği mucizevi iyileşmeler sonucu kendini, hastalıklara alternatif tedavi yöntemlerine adar. Duyguların sebep olduğu hastalıklar üzerine uzun araştırmalar yapar.

Kendisi Deeksha enerjisi uygulayıcısı olup artık hayatının sonuna kadar keyifle yol alacağı serüvenine başlar. Farkındalık Eğitimleri , Kişisel Dönüşüm Programları, Koçluk, Reiki, Duygusal Özgürleşme Tekniği (EFT) aldığı eğitimler arasındadır. 2012 yılında ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümüne girer. Yoga uygulamalarına, içsel yolculuğuna katkı sağlayacağı düşüncesiyle hocaları tarafından yönlendirilir ve yoganın faydalarını hissettikçe, kendisi de eğitmen olmaya karar verir. Vivekananda Yoga Üniversitesi Türkiye Temsilcisi olan İstanbul Yoga Merkezi’nin, Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’nı tamamlayarak yoga eğitmeni olur. Halen İstanbul Yoga Merkezi ve yanısıra çeşitli kurumlarda yoga seansları vermeye devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler:
Oneness Deeksha Uygulayıcılığı- 2010
Farkındalık Eğitimi-2011
The International Federation For Coaching and NLP-2012
Reiki 1- 2013
Reiki2-2014
Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi- Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Programı-2014
Reiki Master/Teacher-2015
Vivekananda Yoga Üniversitesi (sVYASA) Yoga Eğitmenliği(Dünyanın ilk ve tek Yoga Üniversitesi) ve Yoga BHARATI – Yoga Alliance Onaylı 2015
Yoga Anotomisi ve Duruş Analizi-2015

Yoga derslerimiz hakkında detaylı bilgi için lütfen arayınız…
YILDIZ DANS AKADEMİ
Koşuyolu Mah. Dinlenç cad. Arda Sk. No:4/A
Kadıköy / İSTANBUL (Tepe Nautilus AVM karşısı)
0216 450 66 88 – 0555 543 93 98
www.yildizdansakademi.com

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

Your email address will not be published.