Bachata Kursu

Aşkın ve Tutkunun Dansı

Bachata, Dominik Cumhuriyeti topraklarında doğmuş ve büyümüş bir müzik ve dans türü olarak bilinmektedir. 4/4’lük ritimlerinde kıvrak kalça hareketlerini ve bel figürlerini buluşturan Bachata dansı, gitar ve vurmalı çalgılar ile sahnelenmektedir. Bolero ve merengue hareketlerini de içeren Bachata dansının en önemli özelliği romantizmin ve aşkın göstergesi olmasıdır.

Bachata’nın kelime anlamı yerli dilinde “acılı aşk şarkısı” anlamına gelmektedir. Temel felsefesi ise yoksulluğa ve dışlanmışlığa dayanır. Luis Guerra‘nın 1982 yılında bir Bacheleta albümüyle Grammy Ödülü kazanması sayesinde dünyada farklı bir yere sahip olarak, ilk bachata şarkısı ile 1961 yılında dans literatürüne kaydedilmiştir. Tutkulu ve romantik bir dans olmasının yanı sıra yoksul ve dışlanmış Dominiklilerin terk edilmişliğini ve yalnızlığını da yansıtmaktadır. Siz de Yıldız Dans Akademi ile Bachatanın büyülü dünyasına adım atmak isterseniz kaydınızı hemen yaptırın…

Neden Bachata Kursu?

Dokunuşların büyüsünü, aşkı ve acıyı sergilemek, dans türlerinin en etkileyicilerinden birini öğrenmek istiyorsanız Bachata kursu tam size göre!

  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Tutkulu ve romantik Latin dansını öğrenmek
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Bachata kursuna!

Bachata Dansı Nasıl Yapılır? Kadın ve Erkeğin Bütünleştiği Tek Dans!

Eşli dansların en dikkat çekicilerinden olan bachata, ağır ve aksak adımlarla başlayarak hareketlenen adımlarla yapılır. Özellikle kadın dansçının bel ve kalça hareketlerinin dikkat çektiği bachata dansında kadın dansçıların kıvraklığı ayrı bir seyir zevki yaşatmaktadır.

Merengue ve Bolero hareketlerini içeren bachata dansı, partnerlerin arasındaki bağın güçlü olmasına dayanır ve kadın ile erkek dansçının yakın temas halinde olmasını gerektirir. Gitar ile çalınan müziklerle yapılan bachata için kurslarda temel adım ve dönüşlerle başlandığı söylenebilir.

Bachata dansı yapılırken kadın ve erkeğin adeta tek bir kişi olarak hareket etmesine dayalı figürler dikkat çekmektedir. Genellikle 4’lük ritim hareketleri ile kadın dansçı kalça figürlerini ve dönüşlerini birleştirir. Erkek dansçı ise kadın dansçıyı komutlarıyla yönlendirir. Bachata, partnerlerin arasındaki duyguyu sergileyen bakışlar, el ve kol hareketleriyle de renklendirilir.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Alanında Uzman Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Bachata Kursu Süresi – Ders Programı

Bachata kursu süresi temel ve ileri eğitim almak isteyenler için farklı olacaktır. Temel bachata dersleri 2 – 3 aylık kurs süresini kapsayacaktır. Öğrencilerimiz ilk 1 ayda temel hareketleri öğrenir sonraki aylarda kendilerini geliştirirler. Sosyal amaçlı bachata yapmak isteyenler için tek kurluk kurs süresi yeterli olacaktır ancak ileri düzeyde bachata dersleri için 6 ay ya da daha uzun bir süre eğitim almak gerekecektir.

Yarışmalara hazırlanmak ve profesyonel kariyer hedefi koymak isteyenler ise eğitimlerine daha uzun süre devam edecekler. Yıldız Dans Akademi bachata kursu süresi hakkında güncel bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bachata Kurs Ücretleri

Bachata kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Sağlanan imkanlara,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Bachata Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri Bachata kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası standartlarda ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?