Sıkça Sorulan Sorular

Hangi dansı seçmem benim için daha faydalı olacaktır?
Dans etmek öncelikle bir yaşam biçimidir. Dans etmeye başladıktan sonra kendinizi tek bir türle kısıtlamaz, ileri seviyelerde başka türleride öğrenmeye başlarsınız. Bu sebeple hangi dans daha faydalıdır? Sorusuna tek bir yanıt vermek doğru olmayacaktır. Ama genel itibariyle tüm dansların hem bedene hem de kişisel gelişime çeşitli faydaları vardır. Beden dilini doğru kullanabilmek, vücudun esnemesini sağlamak, fit bir görünüme kavuşmak ve kilo vermek öne çıkan faydaları arasındadır. Ruhsal gelişim içinde önemlidir. Öncelikle kişiler arasında uyum sağlamayı, kalabalık içerisinde hareket etmeyi ve disiplinli olmayı öğrenirsiniz.
Dans etmeyi en kısa sürede nasıl öğrenebilirim?
Her dans türünün kendine ait öğretme metotları ve belli bir süresi vardır. Eğer eğitim süreci uzun bir dans türü seçecekseniz öğrenmek içinde o kadar fazla vakit ayırmanız gerekir. Hobi düzeyinde açılan programlarımıza başlayıp, sevdiğiniz programı bulduğunuzda o konuda profesyonelleşmeniz mümkündür.
Dans eğitimine ne zaman başlanmalı?
Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle hangi dans türünü seçeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Örneğin bale gibi eğitim süresi uzun olan bir dal seçerseniz en az 3-4 yaşlarında başlamanız isabetli olacaktır. Hobi düzeyinde dans eğitimi için başlama yaşı yoktur. Her yaş için uygun bir program bulmak mümkündür.
Eşli yapılan bir dans dersi almak istiyorum ama partnerim yok. Kayıt yaptırabilir miyim?
Elbette. Dans kurslarımız için partner zorunluluğu bulunmamaktadır.
Özel dans dersleri veriyor musunuz?
Evet. Öğrencilerimize özel, istedikleri branşlarda, diledikleri gün ve saatlerde dans dersleri vermekteyiz.
Çocuğumu baleye göndermek istiyorum ama eğitmenleriniz kimler?
Bale eğitimlerimiz Türkiye’deki en iyi bale eğitmenleri tarafından verilmektedir. Her biri alanında uzman ve ödüllü bale eğitmenlerimize gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.
Ders ücretleriniz nelerdir?
Dans kursu ücretlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Dersler ortalama ne kadar sürüyor?
Dans kurslarımızın programları özel olarak hazırlanmaktadır. Dolayısıyla süreleri de farklılık göstermektedir. 2 – 3 aylık kurslarımızın yanında yıllar süren bale eğitimlerimiz de bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.
Ders içeriklerinizi nasıl oluşturuyorsunuz?
Eğitim içeriklerimizi Türkiye’de ve dünyada kullanılan eğitim metotlarına göre hazırlamaktayız. Uluslararası eğitim standartlarına uygun olan derslerimizin programları eğitmenlerimiz tarafından özenle hazırlanmaktadır.
Online kayıt yaptırabilir miyiz?
Elbette. Üst menümüzde bulunan online kayıt butonunu kullanarak dans kursu kaydınızı yaptırabilirsiniz.
İyi bir dans okulu seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Dans okulu seçmek, en az yapmak istediğiniz dansı seçmek kadar önemlidir. Zira profesyonel olmayan eğitmenlerle bu tutkunuzu yok edebilirsiniz. Sizi bu konuda teşvik eden eğitmenlerle ise uzun süren bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu durum dikkate alırsak mutlaka dans okulunun eğitmen kadrosunu incelemek gerekir. Daha sonra okulun nerede bulunduğu, sınıf özellikleri, derslikleri ve hijyeni karar vermenizde önemli rol oynayacaktır. Ayrıca hangi dans türlerinde eğitim verdiği de çok önemlidir.
Dans derslerine katılmak istiyorum. Dans türü seçiminde bana yardımcı olabilir misiniz?
Öncelikle dans türleriyle ilgili genel bir bilgi sahibi olarak işe başlayabilirsiniz. Doğduğu bölge ve ortaya çıkış hikayesi sizi bir dans türüne yaklaştıracaktır. Dans videoları izlemekte bu aşamada önemli bir adımdır. Videolardaki figürleri ve koreografileri inceleyerek size en yakın dans türüne karar vermeniz mümkündür. Yapabileceğiniz ya da yapamayacağınız figürleri yine bu videolarda tespit edebilirsiniz. Ayrıca herkesin kendine ait bir tarzı olduğunu unutmamalısınız. Eğlenceli misiniz yoksa romantik biri mi? Bu sorunun cevabını kendinize net olarak verebiliyorsanız dans seçmenizde o kadar kolay olacaktır.
Daha önce hiç dans eğitimi almadım. Kursa başladığımda zorlanır mıyım?
Daha önce dans eğitimi almamış olmanız dans etmeyi uzun bir sürede öğreneceğiniz anlamına gelmemektedir. Temel birkaç aylık ilk kurlarda dans adımlarını, dönüşleri ve diğer basit teknikleri rahatlıkla öğrenirsiniz. Kursumuzdaki eğitmenlerimiz sizlere yardımcı olacaklar.
Dans dersi almanın yararları nelerdir?
Dans dersi almak sizi daha mutlu bir insan yapmanın yanında stresinizi atmanızı sağlar. İş ve okul hayatından soyutlanarak kendinize vakit ayırmanıza olanak verir. Daha dinç, güçlü ve esnek bir vücuda sahip olmanızı da sağlar.
Derslere katılırken ne giymeliyiz?
Kayıt yaptırdığınız dans türüne göre eğitmenleriniz hangi kıyafetlerin uygun olduğunu belirtmektedirler. Genel olarak dans derslerine gelirken rahat hareket edebileceğiniz, bol kıyafetler tercih etmenizde yarar var. Kaymayan spor ayakkabılar da kolaylıkla dans etmenizi sağlayacaktır.
Çocuklar için hijyen ve güvenlik koşullarını sağlıyor musunuz?
Dersliklerimiz, lavabolarımız, bekleme alanlarımız ve bahçemiz her gün düzenli olarak temizlenmekte ve ideal eğitim standartlarına göre düzenlenmektedir.
Dans için nasıl ayakkabı giymek gerekir?
Dans ederken rahat ayakkabı giymeniz gerekmektedir. Spor ayakkabı tercih etmelisiniz. İlerleyen derslerde dans ayakkabısıyla da dans edebilirsiniz. Böylece hareketlerinizi daha iyi sergilersiniz.
Düğün dansı için eğitim almak mecburi mi?
Daha önce dans etmediyseniz dans eğitimi almanız yararlı olacaktır. Düğün günü hem kendiniz için hem de misafirleriniz için unutulmaz bir anı olacaktır.
Kurs sonunda sertifika veriyor musunuz?
Bale, Müzik, Dünya Toplum Dansları, Modern Dans branşlarının tamamında MEB onaylı sertifika veriyoruz. Dünyanın her yerinde geçerli olan bu sertifika ile eğitmenlik yapabilir, kariyerinizi oluşturabilirsiniz.
Eğitim yeriniz nerede?
Yıldız Dans Akademi binamız Kadıköy’de bulunmaktadır. Ayrılıkçeşme metro ve metrobüsüne çok yakın olan binamıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Yardımcı olabilir miyiz?