Tango Kursu

Aşkın ve Tutkunun Dansı Tango!

Tango dansı, 19.yy’ın sonlarına doğru Buenos Aires ve Montevideo çevresinde ortaya çıkmıştır. Günümüzde Oriental, Milonguero, Nuevo, Canyengue, Salon, Orillero gibi farklı stillere sahip olan tango; kendine has tarzı ve müzikleriyle de dikkat çekmektedir.

Tangonun sahip olduğu dramatik yapısı sayesinde dans esnasında rahatlıkla doğaçlama yapmaya imkan vermektedir. Temellinde aşk ve melankoli duyguları yatan tango, tutkunun dansı olarak adlandırılmaktadır. Bu duyguların hepsi çiftlerin bakışlarına ve duruşlarına yansırken izlemesi oldukça keyifli bir dans ortaya çıkmaktadır. Siz de tangonun muhteşem atmosferine kapılmak istiyorsanız kurslarımızı kaçırmayın…

Neden Tango Kursu?

Dansta tutkuyu arıyorsanız, aşkınızı pistlere yansıtma amacınız varsa, partnerinizle yapacağınız keyifli bir aktivite arıyorsanız tango kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Tango kursuna!

Tango Dansı Nasıl Yapılır? Adımların Coşkusuna Kapılın!

Tango, kökeni Uruguay, Arjantin ve Buenos Aires’e dayanan bir dans olmasının dışında aynı zamanda da bir müzik türüdür. Farklı stilleri ve türleri bulunan bu dans daha çok Arjantin Tango adıyla bilinmekte ve anılmaktadır. Stilleri arasında Oriental, Milonguero, Nuevo, Canyengue, Salon, Orillero gibi biçimler yer almaktadır.

Arjantin Tango stilinin en büyük yardımcısı “bandoneon” dur. Bu çalgı aleti tango daha keyifli bir şekilde yapılmaktadır. Dramatik yapısı, dans esnasında çok birçok doğaçlama fırsatı yaratması, dansın temelinde aşk ve melankoli arzusunun olmasından kaynaklanmaktadır. Her dansçının kendine özel stili vardır. Tango’nun 3 türü vardır:

 • Salon Tarzı:

Salon tarzı tangoda dansçıların tutuşları daha rahattır ve yakın temas söz konusudur ve hareketlerde kısıtlama yoktur. Tango adımlarında ve dönüşlerinde çeşitlilik söz konusudur.

 • Milonguero Tarzı:

Bu tango türünde çiftlerin arasında yakın temas söz konusudur. Bel bölgesiyle göğüs kısmı vücut temasının en fazla olduğu kısımlardır. Ayak hareketleri ağırdır ve basit adımlarla yapılır. Dansçılar için hareket alternatifi pek yoktur.

 • Show Tarzı:

Buenos Aires’te Fantezi adı verilen Show tarzı tango türü diğerlerine göre hızın ve çevikliğin dikkat çektiği çeşittir. Özellikle yarışmalarda karşımıza çıkmaktadır.

Yıldız Dans Akademi Tango eğitimlerini kaçırmayın, hayalinizdeki sahneye adım atın…

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Tango Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi’de Tango eğitimi kurlar halinde devam eden eğitimlerimizdendir. Ortalama 2 – 3 ay süresinde başlangıç seviye tamamlanır. İleri düzeyde tango yapabilmek için 1 yıl civarında eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam edebilirler ve gösteri ve yarışmalara hazırlanabilirler.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere temel ve ileri düzeylerde tango eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Tangonun büyülü dünyasına sizlerle birlikte adım atıyoruz.

Tango Kurs Ücretleri

Tango kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Tango Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri tango kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?