Hip-Hop Kursu

Hip Hop Dansı İle Yerinizde Duramayacaksınız!

Hiphop dansı, 1970’li yıllarda Amerika’da zenciler tarafından oluşturulmuş olan hip hop kültürünün en önemli temsilcisidir. Funk, blues, jazz ve soul gibi müzik türleri ile birlikte gelişen hip hop dansı, ortaya çıktığı dönemde azınlığa yani zencilere ait sokak dansı niteliğinde idi. Bu nedenle, bir anlamda isyanın, başkaldırının görsel ve estetik ifadesi niteliğindeydi.

İçinde akrobatik figürleri de barındıran hip hop dansı, şimdilerde rap ağırlıklı müziklerle yapılmaktadır. Zaman içinde hip hop dansı da, rap müzikte tüm dünyaca kabul edilmişler, her kesimce benimsenmiş ve sevilmişlerdir. Halen sokakların dansı olarak bilinen hip hop, dans kurslarında özellikle çocukların ve gençlerin ilgiyle yaptığı danslardan biridir. Siz de hip hop dansını merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi kursları tam size göre!

Neden Hip Hop Kursu?

Sokakların asi dansını yakından tanımak, içinizdeki yaramaz çocuğa bir şans vermek, yeteneklerinizi açığa çıkarmak ister misiniz? Cevabınız evetse, Hip Hop kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Hip Hop’a!

Hip Hop Dansı Nasıl Yapılır? Asi Ritimler Sizi Bekliyor!

Hip Hop farklı müziklerin kombinasyonu olarak blues ve funk kökenli ritimlerle, rap müziğinin eşliğinde yapılmaktadır. Özgür hareketlerle yapılan Hip Hop dansında hızlı hareketler ve tempolu dönüşler de yer alır. El ve kol hareketleri ile baş üzerinde dönme gibi keyifli figürleri vardır.

Eşsiz yapılan serbest stil danslardan hip hop, akrobatik hareketleri ile göz doldurmaktadır. Özellikle gençlerin ilgisini çeken hip hop dansında ritmin rahatlığı hareketlere yansımaktadır. Doğaçlamaya imkan veren hip hop dansı temel birkaç adım ve dönüş figürlerinin öğrenilmesiyle birlikte dansçının yaratıcılığıyla gelişmektedir.

Siz de Hip Hop dansı ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Hip Hop Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi Hip Hop eğitimi kurlar halinde devam eden eğitimlerimizdendir. 2 – 3 aylık kurlar temel anlamda öğrencilerimiz Hip Hop yapmayı öğrenirler. İleri düzeyde Hip Hop yapabilmek için 1 yıl civarında eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir hip hop dansçısı olmak isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam eder ve dans koçlarıyla birlikte yarışmalara ve gösterilere hazırlanabilirler.

Yıldız Dans Akademi’de Hip hop eğitimlerimizle birlikte özellikle dansa merak salan gençlerimizi keyifli bir yolculuğa çıkarıyoruz. İster grup ister özel derslerle Hip hop dansını kısa sürede öğrenmelerini sağlıyoruz.

Hip Hop Kurs Ücretleri

Hip Hop kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Hip Hop Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri Hip Hop kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?