Rueda Kursu

Latin Kıvraklığını Rueda İle Yakalayın!

Rueda, salsa türevi bir dans türüdür ve Latin danslarının en eğlenceli olanlarındandır. Hikâyesi ise 1950’li yıllara dayanan Rueda dansı kelime olarak ise çember anlamına gelmektedir. İsmini ise dansın sergilenmesinden almaktadır. Çiftler bir halka şeklinde dizilir ve cantane adı verilen bir yönetici tarafından verilen komutlara uyulur. Birçok komut el hareketleri ile verilir.

5/8 ve 5/4’lük ritimlerle icra edilen ve casino rueda olarak da bilinen bu dans bir toplum dansıdır. Genellikle gazinolarda ve büyük meydanlarda gerçekleştirilen ruedanın pek çok ülkede yapılmasına karşın ABD ve Küba’da daha çok yaygınlaştığı görülmektedir. 10’un üzerinde çiftin aynı anda yapabileceği bir dans olması ruedaya farklı bir anlam kazandırmıştır. Halka halka iç içe geçmiş görüntüsü ile görsel bir şölen yaratmaktadır.

Özgün adımları ve keyifli müzikleri ile popüler danslardan olan ruedayı öğrenmek ister misiniz? Yıldız Dans Akademi rueda kursları sizi bekliyor…

Neden Rueda Kursu?

Hareketli, eğlenceli, kıpır kıpır bir dans öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse, Rueda kursu tam size göre!

  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Rueda kursuna!

Rueda Dansı Nasıl Yapılır? Eğlence Doruklarda!

Rueda, salsa dansından etkilenmiş bir dans türüdür. Adios, Bola, Dame, Enchufla, Siete gibi başlıca tekniklerin yer aldığı rueda dansı, gruplar halinde gerçekleştirilmektedir. Rueda 5/8 ve 5/4’lük ritimlerle yapılmaktadır. Büyük meydanlarda sahnelenen Rueda dansında 10’un katları olmak üzere 20, 30, 40 ve daha fazla çift birlikte dans etmektedir.

Rueda dansı yapılırken özellikle çiftlerin ayak hareketleri ve partner değişimleri dikkat çekici güzelliktedir. Hızlı ritimlerle yapılan rueda, yuvarlak bir çember halinde iç içe bir görüntüye sahne olmaktadır.

Çember anlamına gelen Rueda dansında ayrıca cantante adında dansı yöneten kişiler de bulunmaktadır. Bu kişilerin komutuyla dansçılar hareket etmeye başlarlar. Sürekli eş değişilir ve müzikleri de oldukça keyiflidir.

Siz de bu rueda dansı ile yeteneklerinizin farkına varmak istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Rueda Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi rueda eğitimi sosyal amaçlı açtığımız kurslardandır. 1 – 3 aylık eğitimlerle öğrencilerimizin bu dansı öğrenmesi mümkündür. İleri düzeyde rueda yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam eder ve dans koçlarıyla birlikte yarışmalara hazırlanabilirler.

Yıldız Dans Akademi olarak öğrencilerimize sağladığımız imkanlarla İstanbul’un en iyi rueda eğitimiyle bu keyifli dansı öğrenmenizi sağlıyoruz. İstediğiniz yaşta istediğiniz gün ve saatte bu eğitimi alabilirsiniz!

Rueda Kurs Ücretleri

Rueda kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Rueda Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri rueda kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası standartlarda ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu