Karadeniz Dansları Kursu

Karadeniz Dansları İle Hep Kıpır Kıpır!

Karadeniz’in hırçın mı hırçın, dalgalı mı dalgalı atmosferi danslarına da yansıyor! Karadeniz’in yöresel danslarını öğreneceğiniz kurslarımızda tulum ve kemençe ezgileri eşliğinde horon vurmanın eşsiz keyfini yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin yemyeşil coğrafyasıyla eşsiz bölgelerinden biri olan Karadeniz’i danslarıyla da yakından tanıyacaksınız.

Horon dansının temel adımlarından zor koreografilerine kadar tüm püf noktalarını Yıldız Dans Akademi’nin keyifli atmosferinde öğrenebilirsiniz. Yaylalardan dans pistlerine uzanan Karadeniz danslarında profesyonelleşerek kariyerinize yön verebilirsiniz. Haydi horona!

Neden Karadeniz Dansları Kursu?

Karadeniz müziklerini çok seviyor ve horon oynamayı profesyonel anlamda öğrenmek mi istiyorsunuz? Kemençe ve tulum sesi duyunca dayanamıyor musunuz? Cevabınız evetse size özel bir kursumuz var!

  • Daha mutlu olmak
  • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Yıldız Dans Akademi’ye!

Karadeniz Dansı Nasıl Yapılır? Ritmik ve Eğlenceli Adımlar

Karadeniz dansları Türkiye’de en çok oynanan danslardandır. Horon olarak bilinen Karadeniz dansı, her yörede farklı oynansa da temel adımları birdir. Karadeniz’in heyecanını ve hareketliliğini taşıyan hızlı adımlar ve vuruşlarla keyifli bir atmosferde oynanan Karadeniz dansları, ayak adımları temelinde şekillenir.

Hızlı ve çabuk hareketleri olan horon dansının yörelere göre farklılıkları bulunmaktadır. Dans sırasında çeşitli türküler söylenir ve dansçıları hareketlendirmek için naralar atılabilir. Rengarenk geleneksel kıyafetlerle oynanır. Yaylaların vazgeçilmez eğlencesi olan horon dansının adım ve vuruşları kurslarımızda ayrıntılı olarak öğretilmektedir.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Karadeniz Dansları Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi Karadeniz dansları eğitimi grup ya da özel ders olarak yapılmaktadır. 2 – 3 aylık kurlar temel anlamda öğrencilerimiz horon oynamayı öğrenirler. İleri düzeyde horon oynamak için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam ederler.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere Karadeniz Dansları eğitimi vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte Karadeniz’in keyifli ezgileriyle sizleri buluşturuyoruz.

Karadeniz Dansları Kurs Ücretleri

Karadeniz dansları kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına göre değişmektedir.

Karadeniz dersi ücretleri hakkında bilgi almak için Yıldız Dans Akademi eğitim danışmanlarını arayabilirsiniz.

Yıldız Dans Akademi İle Karadeniz Dansları Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri karadeniz kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?