Swing Kursu

Swing Dansı İle Eğlenceli Ritimlere Kulak Verin!

20.yüzyıl caz hareketi olarak bilinen Swing Dansı, caz müziğinin eşsiz ezgileriyle birleşerek bir dönemlerin en popüler dansını öğrenmek ister misiniz? Tüm dünyaya yayılan Swing dansı kültürü, caz müziklerinin hareketli ritimleriyle sizleri de cezbedecek.

“Yavaş, yavaş, hızlı, hızlı” şeklindeki temposuyla kanınızı kaynatacak olan swing dansını öğrenmek isterseniz uzman eğitmenlerimizin bilgisinden yararlanabilirsiniz. Kıyafetleri, ayakkabıları, aksesuarları ve kendine has hareketleri ile Swing kursu hayata farklı bir açıdan bakmanızı sağlayacak.

Neden Swing Kursu?

Ben 50’li insanıyım diyorsanız, o yılların enerjisinden ve kültüründen etkileniyorsanız, caz müziğini de seviyorsanız Swing dansı tam size göre! Swing kursları sayesinde eski dönemlerin kültürünü yakından tanıma fırsatınız olacak!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Swing yapmaya!

Swing Dansı Nasıl Yapılır? Heyecan Doruklarda!

4 ölçülü bir dans olan Swing; hızlı ayak hareketleri, dönüşler, kaldırmalar ve koşmalarla süslüdür. Klasik swing adımında 1 ve 2 yavaş; 3 ve 4 ise hızlıdır; yani tempo “yavaş, yavaş, hızlı, hızlı” şeklindedir. İlk 2 adımda dansçıların vücutları birbirine yakındır, son 2 adımda ise çiftler birbirinden uzaklaşırlar. Yine ilk 2 adımda standart dans adımları uygulanırken son 2 adımda arkaya açılmak gerekir.

Swing dansında en önemli detaylardan biri de dönüşlerdir. Koltuk altı dönüşü; erkek dansçının kadın dansçıyı koltuğunun altından döndürerek açılması şeklinde yapılır ve en dikkat çekici dönüşlerdendir.

Belli başlı türleri bulunan dansta, öğrenmek istediğiniz türe göre hareketler de değişebilir. Temel swing dansına “single swing” denir. Double swing ve trible swing gibi türleri de vardır. Swing dansının nasıl yapılacağını öğretilecek olan türe göre eğitmenleriniz açıklayacaklardır. En keyifli danslardan biri olan Swing’in figürlerine hayran kalacaksınız.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Swing Kursu Süresi – Ders Programı

Profesyonel değil sosyal amaçlı yapacaksanız 2 – 4 ayda swing dansını öğrenebilirsiniz. Swing öğrenmenin en pratik yöntemi, derslerde öğrendiklerinizi tekrar etmeniz olacaktır. Ne kadar çok dans ederseniz o kadar hızlı öğrenirsiniz.

İleri seviyede Swing yapmak isteyenlerin ise daha çok çalışmaları gerekecek. Hızlı hareketleri olan swing dansında ayak ve el figürlerini tam olarak yapabilmeniz için basitten zora doğru bir çalışma planına sahip olmalısınız. Dansı zorlaştıran hareket ve dönüşler kısa süre sonra sizlere oldukça basit gelecek.  Swing dansını daha hızlı öğrenmek için partnerinizle sürekli bir araya gelmeli ve dans etmeye devam etmelisiniz. Eğitmenlerinizden swing dansının püf noktalarını da öğrenerek hızlı bir şekilde bu dansı benimseyebilirsiniz.

Swing Kurs Ücretleri

Swing kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Swing kursu fiyatları hakkında daha sağlıklı bilgi almak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.

Yıldız Dans Akademi İle Swing Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri swing kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?