Break Dance Kursu

Sokakların Dansı İle Havanız Değişsin!

Break Dance, Hip Hop’ın en eski çeşidi olarak bilinmektedir ve sokak kültürünü tam manasıyla dansçılara yaşatmaktadır. Öyle ki karışık hareketlerinde, koordinasyonunda, stilinde hep bir estetiklik yatmaktadır. Break dance’ın doğuş hikâyesi ise 1970’li yıllara dayanır. New York’un Bronx bölgesinde ortaya çıkan break dance, kendine özgü müzikleri ve stili ile her zaman dikkat çekici bir dans olmuştur.

Break dance’in 3 farklı türü bulunmaktadır. Uprocking, Locking ve Popping… Her türün kendi içinde belli farklılıkları vardır. Öne çıkan öğelerinde ise stil, moda, doğallık, boş vermişlik, konsept ve teknik yer almaktadır. Siz de bu keyifli dansı öğrenmek isterseniz Yıldız Dans Akademi kursları tam size göre!

Neden Break Dance Kursu?

Ruhumu anlatan ritimler bunlar diyorsanız, rahatlık ve modern stiller tarzınızsa, özgürce ve içinizden geldiği gibi dans etmek istiyorsanız mutlaka break dance eğitimine başlamalısınız!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Break Dance kursuna!

Break Dance Nasıl Yapılır? Sokaklar Sizi Çağırıyor!

Break dance hareketleri çoğu atletizme dayanır. Powermove ve footwork diye ikiye ayrılır . Break dansta hareketler serbesttir yani dansçı hareketleri istediği şekilde değiştirebilir. Amud dengesi, nayti hareketi, kopter hareketi, makas, kulplu hareketi gibi figürler barındırır. Kollar ve bacaklar güç ve denge açısından çok önemlidir.

Break dance yapılırken yere yakın dönüşler de dikkat çekicidir ve dansçının dengesini sağlaması da önem arz eder. Break dance doğaçlamaya izin veren bir dans olduğu için keyifle öğrenilir ve sergilenir. Özgür giysileri ve figürleri ile seyir zevki yüksek bir danstır.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Break Dance Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi Break Dance eğitimi kurlar halinde yapılmaktadır. Başlangıç seviye 2-3 ay sürmektedir. Özel ders alanlar içinse bu süre değişmektedir. Daha önce dans eğitimi alanlar break dance kursunda kısa sürede kendilerini geliştirebilirler.

Yıldız Dans Akademi olarak öğrencilerimize özel ve grup Break Dance eğitimleri vererek içlerindeki dansçıyı ortaya çıkarmalarını sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim grupları bulunmaktadır.

Break Dance Kurs Ücretleri

Break Dance kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Break Dance Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri Break Dance kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.
Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?