Rumba Kursu

Pistlerdeki Kalp Atışı: Rumba!

İspanyol ve Afrika kökenli bir dans türü olan Rumba, 16’ncı yüzyılda köleler aracılığıyla Küba’ya taşınmıştır. Rumba dansının müziğinde ve figürlerinde de Küba’nın etkisi açık bir şekilde görülmektedir. Rumba, asıl ününü 1930’lu yıllarda yakalamıştır. Sonrasında ise Avrupa ve Amerika’da yaygınlaşmaya başlayarak 1940’ların sonunda “cuban rumba” olarak bilinmeye başlamıştır.

Cha Cha Cha dansına olan benzerliği ile dikkat çeken Rumba, kalça hareketlerinin ön plana çıktığı bir danstır ve erkeğin liderliği ile birlikte kadının tüm cazibesini ortaya koymaktadır. Bu dansta kadın erkeği etkilemek için tüm cazibesini kullanır. Aşkın ve tutkunun izleri görülen rumba dansı kalp atışlarını andıran yavaş ritmi ile dikkatleri üzerinde toplar.

Neden Rumba Kursu?

Tutkulu bir dansta sınırlarınızı zorlamak, yeteneklerinizin farkına varmak, dansın büyülü dünyasına adım atmak ister misiniz? Cevabınız evetse, rumba kursu tam size göre!

  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Daha mutlu olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Rumba kursuna!

Rumba Dansı Nasıl Yapılır? Romantizmin Ritmini Yaşayın!

Çiftler arasındaki tutkuyu sahnelere taşıyan Rumba dansı, yavaş tempolu, zor; ama eşsiz bir Latin Amerikan dansıdır. Kalp atışını andıran ritmi ve romantik müziği tam bir çift dansı olarak karşımıza çıkar. Bir pozisyon dansı olmasından dolayı küçük alanlarda rahatlıkla uygulanabilir. Kadın ve erkek dansçının birbirine oldukça yakın olduğu ve sürekli temasta bulundukları bir danstır.

Rumba dansı yapılırken sahnede esas konu ve dansı çekici kılan unsur kadındır. Erkek dansçı da ilginin kadın dansçı üzerinde toplanmasına yardım edecek şekilde hareket eder. Karşı cinsi baştan çıkarmaya yönelik olan rumbada hareketler de kıvrak ve duygu doludur. Kadın, erkeği etkilemek için tüm cazibesini kullanır. Bu nedenle kıvrak kalça hareketleri bu dansın temelidir.

Rumba dansında ayrıca erkek ve kadın arasındaki bağ gözler önüne serilir. Fakat bu ihtiras yüklü tema her defasında erkeğin reddedilmesi ile son bulur. Aşkın dansı olarak gösterilen Rumba, umutsuz bir aşkın koreografisine sahiptir.

Rumba yaparken dansçının güçlü bir denge hakimiyetine sahip olması, diz ve kalça koordinasyonunu iyi ayarlaması gerekir.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Rumba Kursu Süresi – Ders Programı

Rumba zor ancak keyifli bir danstır. Temel hareketleri ve teknikleri 2 – 3 ay içerisinde rahatlıkla öğrenilebilir. Latin Amerika’nın dans türlerinden biri olarak bilinen rumba yavaş hareketleri ve kalça figürleriyle zor bir dans olarak kabul edilse de mantığının öğrenilmesinden sonra hızlı şekilde profesyonelleşebileceğiniz bir danstır.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere temel ve ileri düzeylerde rumba eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Farklı yaştan eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli rumba derslerine imza atıyoruz. Rumba zor mu, değil! Rumba kursu sayesinde dans etmek çok kolay!

Rumba Kurs Ücretleri

Rumba kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Rumba Eğitimi!

Rumba dersi ücretleri için kursumuz Yıldız Dans Akademi tarafından açılan kampanyalı eğitimleri takip edebilirsiniz. Eğitmenlerimizin deneyimi ve profesyonelliği, sınıflarımızın rahatlığı, imkanlarımızın çeşitliliği sayesinde ödediğiniz kurs ücretinin karşılığını aldığınızı göreceksiniz. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?