Çarliston Kursu

Çarliston Dansı İle Sınırları Zorlayın!

Çarliston, geçmişi çok eski tarihlere dayanan bir dans türü olarak bilinmektedir. Adımlarda ayak parmaklarının içe, topukların dışa döndürülerek atılmasından oluşan bu keyifli dans, izleyenlere de ayrı bir zevk sunmaktadır.

1920’lerde son derece yaygın olan çarliston dansı günümüzde de meraklılarıyla buluşmaktadır. Tek başına yapılabildiği gibi partnerle ya da grup halinde de icra edilebilen çarliston dansı, Yıldız Dans Akademi eğitmenlerinin profesyonel eğitimlerinde sizlere sunulmaktadır. Siz de tüm dünyada yeri olan, kanınızı kaynatacak ve yeteneklerinizi açığa çıkaracak çarliston dansını yakından tanımak isterseniz kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz…

Neden Çarliston Kursu?

Dans etmenin keyfini doruklarda yaşamak, dünyanın en eğlenceli danslarından birini öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse, çarliston kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Çarliston kursuna!

Çarliston Dansı Nasıl Yapılır? Adımların Coşkusuna Kapılın!

1920’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan Çarliston dansı, Afro – Amerikan kökenli, hareketli ve kıpır kıpır bir danstır. Yapılışı ve izlemesi keyifli olan çarliston dansı, adını Güney Carolina’daki Charleston şehrinden almıştır. Tek ya da çiftle yapılan çarliston dansında dakikada 50 – 75 ölçü vurulmaktadır. Oldukça hızlı olan çarlistonu öğrenmek için vakit ayırmak gerekecektir.

Çarliston’da temel ayak figürü ayakuçlarının içe, topukların dışa döndürülerek atılmasından oluşan figürdür. Vücudun farklı yerlerini birbirinden bağımsız şekilde hareket ettirmeyi sağlayan çarliston dansında adımlar öğrenildikten sonra ortaya şahane koreografiler çıkmaktadır.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Çarliston Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi çarliston eğitimi 2 – 3 aylık bir süreci kapsamaktadır. Çarliston dans kurslarımızda öğrencilerimiz 1 – 2 haftalık eğitimden sonra çarliston dansını daha yakından tanıyarak temel hareketlerini öğrenmeye başlamaktadır. İlerleyen zamanlarda ise kendilerini daha iyi geliştirirler. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam eder ve dans koçlarıyla birlikte yarışmalara hazırlanabilirler.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere temel ve ileri düzeylerde çarliston eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla her yaştan dans tutkununa eğitim veriyoruz.

Çarliston Kurs Ücretleri

Çarliston kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Çarliston Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri çarliston kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?