Samba Kursu

Rio Karnavalı Yanı Başınızda!

Kökenleri Afrika’ya uzanan samba dansı ve müziği Brezilya’dan tüm dünyaya yayılmıştır. Aynı isimle bir müzik stili de olan Samba, Brezilya çiftliklerinde doğmuş bir köle dansıdır. 1920’lerde Amerika’da tanınmaya başlanan samba, 1956 yılında eşli bir salon dansı olarak da yapılmıştır.

Samba 2/4‘lük ölçüde ile yapılan bir salon dansıdır. Temelde aksak ritmi baskın olsa da, müziğin ruhunu yansıtmak üzere çok çeşitli ritimlere ve adımlara sahiptir. Neşeli ve hızlı bir dans olan sambanın ruhunu yansıtmak için dansçılar abartılı kıyafetler ve figürler sergilemektedir. En çok Rio Karnavalı ile tanınan bu dans, uluslararası salon dansları müfredatına uygun şekilde eşli olarak kursumuzda meraklılarına öğretilmektedir.

Neden Samba Kursu?

Eğlenceli ritimlerle kendinizi bambaşka bir dünyanın içinde bulmak, yeteneklerinizin farkına varmak, sosyalleşmek ister misiniz? Cevabınız evetse, samba kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Samba kursuna!

Samba Dansı Nasıl Yapılır? Haydi Karnavala Gidiyoruz!

Neşeli, egzotik, sıcak ve hareketli samba dansı, uluslararası Latin dansları arasında gösterilir. Orta tempo Brezilya Latin müziği eşliğinde yapılan samba dansı için; tamborim, chocalho, reco-reco ve cabaca gibi enstrümanlar kullanılır.

Kendine has müzik tarzının yanında 2/4’lük adımlarla sahnelenen sambanın eşit olmayan vuruşlar içeren orijinal versiyonunu ileri düzey sambacılar sunabilir. Sambanın 2 önemli versiyonu vardır. Bunlar:

 • Uluslararası salon sambası
 • Geleneksel Brezilya sambası

“Samba nasıl yapılır?” sorunuza cevap verecek olursak öncelikli olarak kıvrak kalça hareketlerinin baskın olduğunu söyleyebiliriz. Öğrencilerimizin en çok zaman harcadıkları konu bu kıvraklığı elde etmektir. Sambada ayrıca sert adımlar ile yumuşak yükselme ve alçalma hareketleri yer almaktadır. Samba hareketleri, dans pistinde saat yönünün tersine yapılır ve partnerlerin arasında mesafe olur. Samba öğrenmesi kolay, sahnelenmesi çok keyifli bir danstır.

Siz de samba dansında kendinizi geliştirmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Samba Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi samba eğitimi, öğrencilerimize 2 – 3 ay süren programlar şeklinde sunulmaktadır. Birkaç aylık eğitimler samba dansını temel düzeyde öğrenmek için yeterlidir. İleri düzeyde samba yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Samba dansını profesyonel anlamda yapmak ve karnaval gibi büyük organizasyonlara hazırlanmak isteyen öğrencilerimiz dans koçlarıyla birlikte eğitime devam edebilirler.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere temel ve ileri düzeylerde samba eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli samba derslerine imza atıyoruz.

Samba Kurs Ücretleri

Samba kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Samba kurs fiyatları; ekonomik ödeme seçenekleri ve kampanyalı eğitim fırsatlarımızla birlikte yıl boyu öğrencilerimize sunuluyor. Yıldız Dans Akademi olarak öğrencilerimizin ödediği kurs ücretlerinin karşılığını veriyor, öğrenme garantisi ve ders telafi imkanları sağlıyoruz.

Yıldız Dans Akademi İle Samba Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri samba kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?