Mat Pilates Kursu

Pilates İle Kendinizi Yenileyin!

Pilates, 20’inci yüzyılın başlarında Joseph Hubert Pilates tarafından geliştirilmiş bir fitness sistemidir. Burada amaç bedenin dengeli tutulması yardımcı olmak ve omurgayı desteklemektir. Bu amaca ulaşabilmek için temel kasların üzerinde durulması gerekir. Nefes egzersizleri de bu yolda önemli bir yardımcıdır.

Pilates, hem eğlenceli hem de sağlıklı bir yöntemdir. Hızlı kilo vermenizi sağlarken, incelmenize de yardımcı olur. Kurslarımızda uzman eğitmenlerimizle birlikte oldukça kolay bir şekilde pilatesi öğrenebilirsiniz. Daha esnek, dinç ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Neden Pilates Kursu?

Sağlıklı yaşamın kapılarını aralamak, sınırlarınızı öğrenmek, daha esnek ve dinç hissetmek, doğru nefes almak ve bambaşka bir dünyada olmak için Pilates dersleri…

  • Daha mutlu olmak
  • Daha sağlıklı olmak
  • Hobi edinmek
  • Yeni bir kültürü tanımak
  • Vücudunuzu keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Pilates kursuna!

Pilates Nasıl Yapılır? Sakin ve Güçlü!

Pilates temelde 6 prensibe sahip olan bir egzersiz türüdür. Her ders bu prensiplere dayalı hareketler öğretilmektedir. Öğrencilerimiz ilk dersle birlikte kendilerindeki değişimi fark etmektedirler. Pilatesin yapılışını ve ruhunu yansıtan bu prensipler şunlardır:

1-Kontrol: Pilates egzersizleri esnasında bütünsel sağlığın korunması için beden tamamen kontrol altında olmalı. Hareketler arasındaki geçişlerde kontrol tamamen bize ait olmalı, bedeni tamamen hissedebilir ve gözlemleyebilir olmalıyız.

2-Nefes: Pilates egzersizlerinde nefes hareketle uyumlu ve tutarlı olmak zorundadır. Yaptığınız hareket nefesinizin biçimini belirler. Sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece yapılan nefes verme hareketinde kanınızı tamamen temizlemiş olursunuz.

3-Merkezleme: Pilates hareketlerinde merkezimiz genelde pelvik bölgemizdir. Kontrol ve güç daha çok bu bölgede yoğunlaşır ve omurga doğal pozisyonunda stabilize edilir. Merkezleme esnemeyi ve uzamayı sağlar. Bu sebeple temel uygulama pelvik bölgesinden başlanmalıdır.

4-Akıcılık: Pilates hareketleri kendi içinde bir sisteme ve akıcı bir düzene sahiptir. Hareketler nefes eşliğinde akıcı bir şekilde birbirini takip eder. Hareketler belli bir kontrol ile her noktadan tek tek geçerek ve duraksamadan yapılmalıdır.

5-Kesinlik: Pilates egzersizlerini uygularken hareketlerin kesinliği ve netliği çok önemlidir. Vücuttaki kontrol ve kesinlik azaldığında pilates kendi içindeki bütünlükten uzaklaşmaya başlar. Bu sebeple dikkat etmemiz gereken doğru teknik ve kesin hareketler.

6-Konsantrasyon: Pilates egzersizlerini uygularken, öncelikle bedenimizin tamamen farkında olmamız ve yaptığımız harekete yoğunlaşmamız gerekir. Bedenimizin duruşu, yapısı, hareketin merkezi, gücü, çalıştırdığı bölgeler bedensel ve zihinsel odak ve konsantrasyon pilates egzersizlerinden alacağın sonucu kat ve kat arttıracaktır.

Pilates derslerimiz ile sağlıklı ve zinde bir hayatın keyfini yaşayabilirsiniz.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Pilates Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi pilates eğitimi haftada 2 gün şeklinde planlanan kurslarımızdandır. Grup dersi ya da özel ders olarak uygulanabilmektedir.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere temel ve ileri düzeylerde pilates eğitimleri veriyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli pilates derslerine imza atıyoruz.

Pilates Kurs Ücretleri

Pilates kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına göre değişmektedir.

Pilates dersi ücretleri için eğitim danışmanlarımızı arayın! İstanbul’un en iyi pilates kurslarından birinden eğitim almanın ayrıcalığını yaşayın.

Yıldız Dans Akademi İle Pilates Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri pilates kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, ferah stüdyolarımız ile siz de pilates kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?