Sirtaki Kursu

Komşudan Gelen Sese Kulak Verin!

Yunan kültürünün geleneksel dansı olan Sirtaki, Bizans döneminde İstanbul’da oynanan Hasapiko Argo dansından doğmuştur. Hasapiko ağırlıklı olarak İstanbul’un Fener ve Balat semtlerinde, kasap loncaları arasında ortaya çıkmış ve gelişmiştir. Bu nedenle Sirtaki dansı kasap dansı olarak da bilinmektedir. Ortak bir kültürün ürünü olan Sirtaki dansı, ustalık gerektiren figürleri ve mükemmel müzikleriyle halen ilgi odağıdır.

Siz de Yunanistan’ın bu keyifli dansını öğrenmek istiyorsanız profesyonel sirtaki eğitmenlerinden ders alma şansını kaçırmamalısınız. Zor olmayan Sirtaki dansını öğrenerek figürlere ruh kazandıran ezgilerle birlikte keyif alacağınız bir dansı icra edebilirsiniz. Yunan düğünlerinin ve gecelerinin bir numaralı dansı sirtakiyi çok seveceksiniz! Sirtaki dans kursu sizi bekliyor…

Neden Sirtaki Kursu?

Yıllardır ertelediğiniz dans tutkunuzu artık pistlere dökmek, dünyanın en eğlenceli danslarından birini öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse, sirtaki kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Sirtaki’ye!

Sirtaki Dansı Nasıl Yapılır? Adımların Coşkusuna Kapılın!

Sirtaki kursu ders programı eğitmenler tarafından belirlenir. Sirtaki dansı müziksel yapı olarak 2/4’lük bir ölçüye dayanır ve 4/4’lük ölçü ile biter. Sirtaki kursları, ağır figürlerinin yanında sert ve yumuşak geçişlere sahip olan bu dansı sizlere başarıyla öğretir. Buzuki adı verilen geleneksel enstrüman ile çalınan parçalar eşliğinde yer yer halay pozisyonu alınarak dans edilir.

Sirtaki dansı figürleri azdır ancak dansı icra etmek kolay değildir. Ustalık gerektiren karmaşık hareketler de içeren Sirtaki dansı için dikkat en büyük dostunuz olacaktır. Sirtaki kursları ile öğreneceğiniz geleneksel Yunan dansında heyecanınızı ve neşenizi sizi izleyenlere aktarmanız gerekir.

Sirtaki figürleri üç farklı kategoriye ayrılır:

 • Coşku ve sevinç
 • Koy verme ve dağıtma
 • Toparlanma ve durulma

Sirtaki dansı nasıl yapılır diye düşünmenize gerek kalmadan kolaylıkla sıçrama ve bükülme hareketlerini öğreneceksiniz. Zamanla alışkanlık haline gelecek olan hareketleri yaparak git gide ustalaşacaksınız. Sirtaki kursları sayesinde keyifli bir dans öğrenmiş olacaksınız.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Sirtaki Kursu Süresi – Ders Programı

Sirtaki kursu eğitimi genellikle haftada 1 gün 1 saat şeklinde yapılır. Kurs süreleri hazırlanan eğitim programlarına ve kursun yapılacağı güne göre değişebilir. Aynı zamanda Sirtaki kursları özel olarak verilebilir ve kişiye uygun program düzenlenebilir. 2 – 4 ay süren sirtaki kursları profesyonelleşmek isteyenler için daha uzun olabilir.

Yetişkinler ve çocuklar için farklı eğitim metotlarının kullanıldığı sirtakide ders saatleri yaş gruplarına göre de değişiklik gösterir. Sirtaki dansı zor bir dans olmadığı için kişinin yıllarca sürecek bir eğitime ihtiyacı yoktur. Ağır ve hızlı hareketleri ve adımları öğrenildiğinde pratik yapılması yeterli olacaktır. Kişinin öğrenme becerisine ve daha önce dans edip etmemesine göre sirtaki kursu için öğrenim süresi değişebilir.

Sirtaki Kurs Ücretleri

Sirtaki kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır

Yıldız Dans Akademi İle Sirtaki Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri sirtaki kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?