Oryantal Kursu

Kıvraklığınızı Keşfedin!

Türk insanı doğuştan dansçıdır derler. Özellikle oryantal Türk kadınlarının zorlanmadan yaptıkları, adeta genlerine işlenmiş bir dans türüdür. Bunun nedeni oryantalin geleneksel bir Ortadoğu dansı olmasıdır. Batı’da daha çok “belly dance” olarak bilinen oryantali icra eden kadınlara dansöz erkeklere ise dansör ya da zenne denir.

Günümüzde Mısır, Türk ve Lübnan tarzı olmak üzere üç değişik formu olan oryantal, öğrenilmesi kolay ve keyifli bir danstır. Siz de kültürümüzün bir parçası olan oryantali rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Yıldız Dans Akademi olarak sunduğumuz oryantal kursu fırsatlarını kaçırmayın!

Neden Oryantal Kursu?

Kıvrak mı kıvrak, eğlenceli mi eğlenceli, kültürümüzün bir parçası olan oryantal dansını yakından tanımak istiyorsanız kurslarımıza hemen kayıt yaptırın!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Oryantal kursuna!

Oryantal Dansı Nasıl Yapılır? Bedeninizi Özgür Bırakın!

Oryantal, geleneksel bir Ortadoğu dansı; bir diğer ismiyle de göbek dansı olarak biliniyor. Batıda ise; belly dance olarak adlandırılır. Daha çok bel ve ayak figürlerine dayalı olan oryantal, toplumlara göre değişik özellikler göstermektedir. Oryantal dansın günümüzde Mısır, Türk ve Lübnan olmak üzere 3 farklı şekli bulunuyor ve her stilde farklı figürler vardır.

Kalça ve göbek hareketlerine dayalı olan oryantal dansı, kıvraklığı ve estetiği ön plana çıkarmaktadır. Narin adımlar ve kolların estetik kullanımı ile görsel bir şov niteliği kazanmaktadır. Ancak stillerine göre değişik figürler içermektedir. Sharghi, Saiidi, Shaabi gibi dallarda farklı hareketler ve aksesuarlar gerekebilir.

Oryantal dansı kadınların vücut özelliklerine daha çok hitap etmesi sebebiyle erkekler tarafından nadir olarak yapılmaktadır. Kalça ve göğüs hareketleri ile adımlar ilk derslerde rahatlıkla öğrenilir. Oryantal derslerinde; duruşlar, el ve kol pozisyonları, temel kalça hareketleri, titreme stilleri, göğüs hareketleri, göbek figürleri doğaçlamaya müsaittir.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Oryantal Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi oryantal eğitimi 2 – 3 aylık süreleri kapsamaktadır. İleri düzeyde oryantal yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam eder ve dans koçlarıyla birlikte yarışmalara hazırlanabilirler.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere temel ve ileri düzeylerde oryantal eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Eğitim fırsatlarımızı değerlendirin, keyifli vakitler geçirin…

Oryantal Kurs Ücretleri

Oryantal kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Oryantal dersi ücretleri için eğitim danışmanlarımızı arayın, size özel fırsatları öğrenin…

Yıldız Dans Akademi İle Oryantal Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri oryantal kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?