Street Jazz Kursu

Kendini Bambaşka Bir Dansla İfade Etmek İster Misin?

Street Jazz, klasik bale temelli bir dans türüdür; ancak balenin değişmez kurallarına tepki olarak doğmuştur. Jazz dance türü ile müzikallerde ve şovlarda sıklıkla karşılaşılabilmektedir. İyi bir Jazz dansçısı olabilmek içinse klasik baleyi iyi bilmek gerekir.

Street jazz dansının ortaya çıkış hikâyesi ise 1920’lere dayanmaktadır. Modern ve klasik bale sentezinden doğmuş olsa da çarliston, lindy hop, swing gibi dansları da bünyesinde barındırmaya başlamıştır. Hip hop, Funk, R&B veya Jazz danslarının hepsini içeren biraz akademik biraz da sokak dansından içinde barındıran yeni nesil bir dans türü olan Street Jazz ile doyasıya eğleneceksiniz!

Neden Street Jazz Kursu?

Caz müziklerinin ritmine kendinizi kaptırmak, ne kadar eğlenceli ve enerjik olduğunuzu göstermek, sahnelerin tozunu yutmak istiyorsanız Street Jazz kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Street Jazz kurslarına!

Street Jazz Dansı Nasıl Yapılır? Adımların Coşkusuna Kapılın!

Jazz müziğinin etkisiyle ortaya çıkan Street jazz, dansçının vücudunun ritmik olarak ve bağımsız şekilde hareket etmesi üzerine kuruludur. Basen ve ayak hareketleri Street jazz için temeldir. Street Jazz dansı, ağırlıklı olarak müzikallerde tercih edilse de son yıllarda pek çok dansçı Street jazz dansına merak salmıştır.

Funk, swing gibi danslardan da etkilenen Street jazz, hareketleri sizlere diğer dansları anımsatabilir. Oldukça basit Street Jazz figürleri içinde, dönüşler, denge ve duruş, stretching ve koordinasyon çalışmaları vardır. Baleye kıyasla, Jazz Dans çok daha güncel ve modern bir dans türüdür. Bu nedenle doğaçlamaya izin vermektedir. Jazz dansını öğrenmek için klasik baleyi bilmek avantajlı olacaktır.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Street Jazz Kursu Süresi – Ders Programı

Klasik jazz dansını bale eğitimi alan dansçılar daha hızlı ve kolay öğrenmektedir. Ancak Street jazz dansı için hip hop ve buna benzer dansları öğrenenlerin işi kolay olacaktır. Eğer siz de hip hop gibi bir dansı öğrendiyseniz 2 – 3 ay içinde rahatlıkla Street jazz dansını öğrenebilirsiniz.

Hiçbir alt yapınız olmasa dahi kolay öğrenilen bir dans türü olduğu için Street jazz dansını kısa sürede kavrayabilirsiniz. Eğer temel eğitimden sonra ilerlemek isterseniz dans koçlarımızla çalışabilirsiniz.

Street Jazz Kurs Ücretleri

Street Jazz kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Street Jazz dersi ücretleri hakkında bilgi almak için Yıldız Dans Akademi iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz. İstanbul’un en iyi dans kurslarından birinde eğitim alma şansı yakalar, hobinizi keyifle yapabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Street Jazz Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri street Jazz kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?