Salsa Kursu

Salsa Dansı İle Yerinizde Duramayacaksınız!

Çift ya da grup olarak icra edilen Latin Amerika’nın en ünlü dansı Salsa, sizleri de büyülü dünyasına bekliyor… Karayip kökenli olduğuna inanılan ve Amerika’ya göç edenler sayesinde tanınan Salsa, birden fazla dans türünün hareketlerini içinde barındırıyor ve zengin figürleriyle göz dolduruyor. Salsa dansı, bu zenginliği ile günümüzde halen büyük bir keyifle yapılan ve ilgi gören danslar arasında yer alıyor.

Salsa’nın New York, Mambo, Porto Riko, Los Angeles, Küba, Miami, Rueda ve Kolombiya olmak üzere 8 farklı stili bulunuyor. Her birinin kendine ait tarzı ve figürleri dikkat çekiyor. Siz de salsa ile ritimlerin doruklarında gezmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi sizi bekliyor.

Neden Salsa Kursu?

Yıllardır ertelediğiniz dans tutkunuzu artık pistlere dökmek, dünyanın en eğlenceli danslarından birini öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse, salsa kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Salsa’ya!

Salsa Dansı Nasıl Yapılır? Adımların Coşkusuna Kapılın!

Salsa farklı dansların kombinasyonu olarak Afrika kökenli ritimlerle, İspanyol kökenli Latin müziğinin eşliğinde yapılmaktadır. 8 vuruşluk müziklerle yapılan salsa, 6 adım ve 2 dinlenme şeklinde ilerler. Salsa dansında hızlı hareketler ve tempolu dönüşler de yer alır.

Salsanın nasıl yapıldığı bu dansın türüne göre değişmektedir. Tek bir salsa stili olmamakla birlikte her stilin kendine özgü hareketleri ve müzikleri bulunmaktadır.  Kursumuzda öğretilen salsa, temel ve klasik adımlarla başlayarak duruş teknikleri ve dönüşler üzerine yoğunlaşmaktadır. Salsa kursları, hem partnerli hem partnersiz olarak Porto Riko, New York, Mambo, Küba ve Miami stillerinde yapılmaktadır.

Kursumuzda kullandığımız Salsa stilleri ise şunlardır:

 • Porto Riko Stili: Müziğin birinci ya da ikinci vuruşunda başlama esasına dayanan Porto Riko Stilinde ayak hareketleri dansçıları zorlayabilir.
 • Los Angeles Stili: Los Angeles stili, müziğin birinci vuruşunda dansa başlama esasına dayanır ve Porto Riko stilinden etkilenmiştir. Ayrıca bu salsa türünde swing dansına özgü hareketler de görülebilir.
 • New York Stili: 2.vuruşta başlayan New York salsa stili, Mambo On-Two adıyla da bilinir ve ayak hareketlerinin kullanımı oldukça önemlidir.
 • Küba Stili Salsa: Erkeğe daha çok egemenlik tanıyan Küba Stili, kadın dansçının kıvrak figürlerle kendini gösterdiği salsa çeşididir. Genel olarak salsa kurslarında Küba stili öğretilir.
 • Casino Rueda: Grup halinde yapılır ve çiftler daire oluşturarak dans ederler. Grubun bir şefi olur ve şefin komutuyla birlikte eşler değiştirilir. En eğlenceli salsa stilidir.

Siz de bu salsa stilleri ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Salsa Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi salsa eğitimi kurlar halinde devam eden eğitimlerimizdendir. Ortalama 2 ay süresinde başlangıç seviye tamamlanır. İleri düzeyde salsa yapabilmek için 1 yıl civarında eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam edebilirler ve gösteri ve yarışmalara hazırlanabilirler.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere temel ve ileri düzeylerde salsa eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli salsa derslerine imza atıyoruz.

Salsa Kurs Ücretleri

Salsa kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Salsa Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri salsa kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?