Jive Kursu

Çılgın Eğlenceli ve Cesur!

Jive, Latin Amerikan danslarından biri olup aynı zamanda salon dansıdır. 1940’lı yıllarda Amerika’da yaşayan Afrika kökenliler tarafından sergilenmiştir. Figürlerde Boogie-Woogie, Swing, Shag, Rock & Roll gibi dansların etkisi görülmektedir. Müziği ve figürlerinde de benzer bir hareketlik söz konusudur. İzlemesi de ayrıca keyiflidir.

Jitterbug dansının akrobatik figürlerinden arındırılarak geliştirilen bir Latin dansı olan Jive dansında en sık görülen figürler arasında küçük tekmeler, keskin kol ve bacak hareketleri, ani hareketler yer almaktadır. Ayrıca hızlı şase denilen figür ile geri açılıp kapanma adımları dansın en önemli bölümü olarak sayılmaktadır. Temel hareketi sosyal Latin danslarından Triple Swing dansını andırmaktadır. Ritim olarak 4/4 ölçüye sahiptir. Erkeğin liderliğinde yapılan bir dans olmasına rağmen solo figürleri de olan Jive dansı, seyir zevki yüksek bir danstır.

Neden Jive Kursu?

Kendinizi eğlenceli ve hareketli olarak tanımlıyorsanız, yerinizde duramıyor ve dans pistlerinde olmak istiyorsanız jive kursu tam size göre!

  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Daha mutlu olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Jive kursuna!

Jive Dansı Nasıl Yapılır? Yerinizde Duramayacaksınız!

Mutlu ve enerjik bir karaktere sahip olan Jive dansı, hızlı swing ve rock’n roll müzikleriyle sahnelenmektedir. Dansın temposu çok hızlı gelse de birbiriyle uyumlu adımlar akıcı şekilde sergilenir. Hızlıca icra edilen Jive dansında birçok diz kaldırma, eğilme ve kalça hareketi yer alır. Basit ayak hareketleri vardır ve her bir vuruşta bir hareket yapılır.

Dinamik bir dans olmasına rağmen bir pozisyon dansıdır ve dar alanlarda, kalabalık pistlerde icrası mümkündür. Ritmik küçük tekmeler, keskin kol ve bacak hareketleri, ani hareketler, “moonwalker” denilen yükselip alçalma hareketleri en dikkat çekici Jive hareketleridir. Hızlı şasi adımları, ileri geri adımlar Jive dansının olmazsa olmazlarıdır. Dansçıların parmak uçlarında attıkları adımlar seyir zevkini arttırmaktadır. Jive dansı öğrenilmesi kolay olmakla birlikte, başarılı bir şekilde yapılabilmesi güç ve disiplin gerektirmektedir.

Siz de jive dansı ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Jive Kursu Süresi – Ders Programı

Bir salon dansı olan Jive, emek ve disiplin gerektiren bir dans olduğu için kişisel özveri ve becerinin önemli olduğu danslardan biridir. Genel olarak Yıldız Dans Akademi eğitim merkezimizde 2 – 3 aylık jive kursları temel anlamda jive öğrenmek için yeterlidir. İleri düzeyde jive yapmak hatta yarışmalara hazırlanmak isteyenler dans koçları ile çalışabilir.

Jive öğrenmek isteyen öğrencilerimize Yıldız Dans Akademi olarak temel ve ileri düzeylerde jive eğitimleri vererek bambaşka bir dünyada kendilerini bulmalarını sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli jive derslerine imza atıyoruz.

Jive Kurs Ücretleri

Jive kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Sağlanan imkanlara,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Jive Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri jive kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?