Pasodoble Kursu

Pasodoble Dansı Tutkunun Vücut Bulmuş Hali!

Pasodoble, Fransızlar tarafından keşfedilmiş ve literatüre geçmiş bir dans türüdür. 1926 yılında dünyada popülerlik kazanmaya başlamıştır. II. Dünya Savaşı’ndan sonra Uluslararası Latin Amerikan Dansları yarışmalarında yer almaya başlamıştır. Kelime olarak “iki adım” anlamına gelen pasodoble, Zenci kültüründen gelmeyen tek Latin Amerikan dansıdır.

Tutku, gurur ve ağırbaşlılığı ifade eden Pasodoble bilinenin aksine kolay bir danstır. Vücut duruşu diğer danslardan oldukça farklıdır. Dansın figürleri ise matador ve boğanın kapışmasına benzetilmektedir. Sakin başlayan, yer yer hararetlenen hareketleriyle ilgiyi hep canlı tutmaktadır. Adımlar arasında çok az ritim değişikliği olan bu keyifli dansın kıyafetleri de oldukça dikkat çekicidir. Siz de pasodobleyi merak ediyorsanız sizleri Yıldız Dans Akademi pasodoble kurslarımıza bekleriz.

Neden Pasodoble Kursu?

Kendinizi adeta bir matador gibi hissetmek, yeteneklerinizi ve dans tutkunuzu açığa çıkarmak için Pasodoble kurslarını kaçırmayın! Dansın büyüsüne kapılın…

  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Daha mutlu olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Pasodoble kursuna!

Pasodoble Dansı Nasıl Yapılır? İçinizdeki Asi Ruh Açığa Çıkacak!

Pasoboble orta derecede hızlı bir danstır. 2/4 ve marş ritmi olarak karşımıza çıkan pasodoble”iki adım” anlamına gelir ve arenadaki boğa güreşçisinin (“torreador”) hareketlerinin stilize edilmiş hâlidir. Kadın dansçı hareketlere göre boğa (“el toro”) ya da pelerin (“cappa”) olarak kabul edilir.

Erkek dansçıda matadorun gergin ve dik duruşu mevcutken kadın dansçıda pelerin edası vardır. Marş ritminde ve her bir vuruşta bir adım atılarak icra edilir. İleri doğru topuklarda atılan adımlar gururu temsil eder. Dansçıların ruhlarını sahneye yansıtmaları çok önemlidir. Doğaçlamaya uygun olmayan pasodoble, Latin dansları arasında en son öğrenilendir. Belirli bir koreografide sahnelenir.

Müziği kolayca takip edilebilecek 1-2-1-2 marş ritmindedir. Pasodoble adımları arasında çok az ritim değişiklikleri vardır. İzlemesi oldukça keyiflidir.

Siz de pasodoble dansı ile yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Pasodoble Kursu Süresi – Ders Programı

Pasodoble kursu süresi diğer hobi eğitimlerimiz gibi 2 – 3 aylık bir süreci kapsamaktadır. İleri düzeyde pasodoble yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir pasodoble dansçısı olmak isteyen öğrencilerimiz ise dans koçları ile birlikte ilerleyebilir hatta uluslararası yarışmalara katılabilirler.

Bizler de Yıldız Dans Akademi olarak öğrencilerimize temel ve ileri düzeylerde pasodoble eğitimleri vererek dansı yaşam biçimi haline getirmelerini sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli pasodoble derslerine imza atıyoruz.

Pasodoble Kurs Ücretleri

Pasodoble kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Sağlanan imkanlara,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Unutmayın, dans eğitimi alırken fiyatına değil; eğitmen deneyimine, kursun yorumlarına, yetiştirilen dansçıların başarısına, konumuna ve sunduğu imkanlara bakın. Dans etmek sizin için bir kabusa dönmesin. Yıldız Dans Akademi ile güvenle eğitim alın…

Yıldız Dans Akademi İle Pasodoble Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri pasodoble kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?