Quick Step Kursu

Neşeli Ritimler İle Yerinizde Duramayacaksınız!

1920’ler ortaya çıkan Quickstep, Foxtrot ve Çarliston gibi danslardan esinlenmiştir. Yıllar içerisinde bu danslardan oldukça farklılaşarak kendi karakterini kazanmıştır. Hızlı ve neşeli ritmi, temiz adımlar ve canlı hareketleri ile yaratıcılığa ve doğaçlamaya en açık dans olarak kabul edilen Quick step, yerinde duramayanlar için muhteşem bir danstır!

Quickstep, tempolu yapısına rağmen farklı seviyeleri ve figürleri ile her yaş grubuna hitap etmektedir. Temel adımları ve figür kombinasyonları kolaylıkla sergilenir. Sıçramalı ve senkop adımlar genç dansçılar içindir. Orta yaşlılar ise biraz daha yavaşlatılmış versiyonlarını yapmaktadır. İleri yaştakiler ise seçilmiş koreografilerden oluşan yavaş adımları gerçekleştirmektedir. Kısacası Quick step ile her yaştan dans tutkunu sahnenin tozunu yutabilir…

Neden Quick Step Kursu?

Yıllardır ertelediğiniz dans tutkunuzu artık pistlere dökmek, dünyanın en eğlenceli danslarından birini öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse, Quick Step kursu tam size göre!

  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Daha mutlu olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Quick Step kursuna!

Quick Step Dansı Nasıl Yapılır? Coşkuyu hissedin!

Oldukça hareketli ve ritmik figürler içeren quick step, zıplama ve partner dönüşlerine sahip bir danstır. Quick step kurslarımızda öncelikli olarak bu yürüyüşler ve dönüşler uygun tempoda öğretilir. Genç ve orta yaşlı dansçılara birbirinden farklı figürler gösterilir.

Foxtrot ve Çarliston gibi danslardan da beslenen quick step dansında doğaçlama figürler de sergilenebilir. Geliştirilmeye açık olan dans türlerinden quick step 4 vuruş ile dakikada 50/52 ritimle uygulanır. Kurslarda baskın ve sakin hareketler ile dansın tüm tekniği öğretilir. Partnerlerle bir bütün olunan quick step dansında ayak hareketlerine önem verilmektedir. En bilinen ve eğlenceli hareketi seke seke ilerleme hareketidir.

Siz de Quick Step dansı ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Quick Step Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi vals eğitimi kurlar halinde devam eden eğitimlerimizdendir. Quick step dersleri 3 farklı yaş grubu için verilmektedir. Genç dansçılar için oldukça neşeli ve hareketli olanı, orta yaşlı olanlar için biraz yavaşlatılmış ve sakinleştirilmiş olanı, ileri yaştakiler içinse seçilmiş koreografilerden oluşan yavaş ve daha az hareketli olanı öğretilmektedir. Bu duruma bağlı olarak da eğitim süresi değişmektedir. Ancak genelde 2 – 3 aylık quick step kursumuz yeterli olmaktadır. İleri düzeyde Quick Step yapmak isteyen öğrencilerimiz için 6 aydan fazla bir süre eğitim gerekli olabilir.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere yıl boyu Quick Step eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte keyifli Quick Step derslerine imza atıyoruz.

Quick Step Kurs Ücretleri

Quick Step kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Quick Step Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri Quick Step kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?