Lindy Hop Kursu

Lindy Hop Dansı İle Yerinizde Duramayacaksınız!

Son yılların en gözde dansı ile tanışmak ister misiniz? 1920′li yılların sonunda Harlem, New York’ta bir jazz dans türü olarak ortaya çıkan Lindy hop, Afrika kökenli bir Amerikan dansıdır. Çarliston, break away ve Texas Tommy gibi Amerikan danslarının etkisiyle gelişen lindy hop dansı, Amerika’da geliştikten sonra Avrupa’ya yayılmıştır.

Kendinden sonra gelen tüm swing danslarını etkileyen Lindy Hop dansını siz de öğrenmek isterseniz Yıldız Dans Akademi Lindy Hop kursları sizi bekliyor! Özgürce dans edebileceğiniz, içinizi kıpır kıpır edecek lindy hop eğitimlerini kaçırmayın…

Neden Lindy Hop Kursu?

İçinizdeki dansçıyı açığa çıkarmak, yeteneklerinizi keşfetmek, keyifli bir dansı öğrenmek istiyorsanız Lindy Hop kursları tam size göre! Eğitimlerimizi kaçırmayın!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Lindy Hop kursuna!

Lindy Hop Dansı Nasıl Yapılır? Swing Kültürü İle Şekillenen Bir Dans!

Swing dansının figürlerini içeren lindy hop, eşli ve oldukça keyifli bir danstır. Dansı idare eden kişiye “Leader”, yani lider; onun komutlarına uyarak dans eden kişiye de “Follower”, yani takipçi adı verilmektedir.

Doğaçlamaya imkan vermesi ve bazı Amerikan ve Afrika danslarından da esinlenmesi nedeniyle özgürce yapılan danslardan biri olarak bilinmektedir. Hareketli adımlar, dönüşler ve zıplamalar ile hem izleyicisinin hem de dansçının kanını kaynatan lindy hop dansı, Yıldız Dans Akademi eğitmenlerimizle birlikte sizlere öğretilmektedir.

Temel hareketleri öğrendikten sonra swing müzikleriyle birlikte dilediğiniz an lindy hop dansını yapabilirsiniz. Haydi lindy hop kursuna…

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Lindy Hop Kursu Süresi – Ders Programı

Hem yapması hem de izlemesi çok eğlenceli olan Lindy Hop dansını öğrenmek çok kolay. Eğitimlerde temel hareketleri öğrendikten sonra 1 – 2 ay içerisinde dilediğiniz gibi dans etmeniz mümkün. Profesyonel dansçı olmak isteyenlerin daha çok çalışması gerekiyor elbette.

Lindy Hop kurslarımız 2 – 3 aylık eğitimleri kapsıyor ve öğrencilerimiz yaş gruplarına göre ayrılıyor. Çocuk ve yetişkin gruplarımızla birlikte başlangıç ve ileri seviyelerde eğitim veriliyor. Profesyonel lindy hop kursu eğitmenlerimiz ve ferah sınıflarımız ile öğrencilerimiz unutamayacakları bir deneyim yaşıyorlar.

Lindy Hop Kurs Ücretleri

Lindy Hop kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Lindy Hop Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri lindy Hop kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?