Rock’n Roll Kursu

Rock’n Roll Dansı İle “Sallan ve Yuvarlan”!

Rock’n Roll en basit tanımıyla “sallan ve yuvarlan” anlamına gelmektedir. İlk olarak Amerika’da ortaya çıkan ve 1945 sonrasında Avrupa’ya yayılan rock’n roll dansı, 20. yüzyılda toplum dansı olarak da bilinen Boogie-Woogie’den türetilmiştir. Rock’n Roll, 1945 sonrası Avrupa’da da yaygınlaşmaya başlamıştır.

Adını rock müzik tanımından alan Rock’n Roll dansı özellikle son yıllarda gençler arasında popüler olmaya başlamıştır. Erkeğin kadını havaya doğru atıp, sonra tekrar yakaladığı figürleriyle dikkat çeken bu dans özgür ruhların dansı olarak tanımlanmaktadır. Siz de içinizdeki rock’n roll dansçısını ortaya çıkarmak isterseniz Yıldız Dans Akademi kursları ile ilk adımınızı atabilirsiniz…

Neden Rock’n Roll Kursu?

Çılgın kıyafetler ve ilgi çekici müziklerle dans etmek, 50 ve 60’li yılların büyülü atmosferini solumak için Rock’n Roll kurslarını kaçırmayın!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Rock’n Roll kursuna!

Rock’n Roll Dansı Nasıl Yapılır? Adımların Coşkusuna Kapılın!

Boogie-Woogie dansından etkilenen ve böylece ortaya çıkarılan rock’n roll, rock müziğinin etkileriyle gitarın yoğun olarak kullanıldığı müzikler eşliğinde yapılmaktadır. Genel olarak çiftli ve grup halinde yapılan rock’n roll dansı; double time, single time, triple time gibi türlere sahiptir ve genel hareketleri değişkenlik gösterebilir.

Kendine has kıyafetleri ve ayak figürleriyle dikkat çeken rock’n roll dansında hızlı figürler dışında en meşhur hareket, erkeğin kadını havaya fırlatıp tekrar tutmasıdır. Elvis Presley, Michael Jackson ve Lenny Kravitz gibi ünlü sanatçıların müzikleri dansta kullanılmaktadır. Sallanmalar, yuvarlanmalar, zıplamalar ve partneri havaya atmak rock’n roll dansının olmazsa olmazıdır.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Rock’n Roll Kursu Süresi – Ders Programı

Rock’n Roll zor bir dans olmadığı için kolayca öğrenilebilir. 2 – 3 aylık hobi eğitimlerimizle birlikte rock’n roll yapmak çok kolay. Özel ve grup eğitimlerimizde temel ve ileri seviye derslerle kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yıldız Dans Akademi rock’n roll kurslarımız profesyonel dansçı olmak isteyen öğrencilerimiz için de özel olarak hazırlanmaktadır. İleri seviye eğitimlerle ulusal ve uluslararası yarışmalara öğrencilerimiz hazırlanmaktadır. Siz de kaliteli bir eğitimi kısa sürede alarak dans etmeyi öğrenmek isterseniz kurslarımız yıl boyu devam etmektedir.

Rock’n Roll Kurs Ücretleri

Rock’n Roll kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Rock’n Roll Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri Rock’n Roll kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?