Klasik Bale Kursu

Balenin Büyülü Dünyasına Adım Atın!

Baleyi İtalya mim sanatçılarının Ortaçağ ve Rönesans tiyatrolarındaki hareketler ve geleneksel halk danslarındaki figürlerle oluşturdukları bilinir. Fransa kralı IV. Henry’nin sanatçı ruhu ile desteklediği ve gelişmesine katkıda bulunduğu Bale, 16. ve 17.’nci yüzyılda Avrupa’dan tüm dünyaya yayılmıştır. Balenin Modern ve Klasik türleri vardır. Klasik balede dansçıların belirli kalıplara uyması zorunludur.

Dünyanın en köklü dansı olan balenin klasik versiyonunda dansçılar kendilerini adeta bir masalda gibi hissederler. Kalıplaşmış hareketler, büyüleyici müzikler ve kıyafetler ile bambaşka bir dünyaya adım atarlar. Bale, tutkunlarını ve meraklılarını beklemektedir…

Neden Klasik Bale Kursu?

Çocuklarınızın balerin ya da balet olmasını, dünyanın en köklü dansıyla tanışmalarını, yeteneklerinin farkında olmalarını istiyorsanız Klasik Bale kursu tam size göre!

  • Daha mutlu çocuklar yetiştirmek
  • Dans tutkularını açığa çıkarmak
  • Hobi edinmelerini sağlamak
  • Profesyonel bir dansçı olmalarını sağlamak
  • Yeteneklerini keşfetmelerine imkan tanımak
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almaları için haydi Klasik Bale’ye!

Klasik Bale Dansı Nasıl Yapılır? Balenin Büyüsü Sizi De Sarsın!

Bale dünyanın en eski danslarından biri olmasının yanında en zor öğrenilenlerden biridir. Vücudun bütün ağırlığının parmak uçlarına verildiği balenin yıllar süren bir eğitimi vardır. Klasik müzikler eşliğinde çok sayıda dansçı ile birlikte yapılır. Belirli bir koreografisi ve hikayesi vardır. Ayrıca bale dansı yapılırken tütü, point, leotard vb. kıyafetlere ihtiyaç duyulur. Yıllarca eğitim alınarak yapılan bir danstır.

Bale, tiyatro öğelerini de içinde barındırdığı için balerin ve baletlerin oyunculuk yeteneklerini de geliştirmeleri gerekir. Bale kursu için eğitim alacak olanların uzun ve emek isteyen bir süreci göze almaları gerekmektedir.

Aynı zamanda baleye ne kadar erken yaşta başlanılırsa balenin öğrenilmesi de o kadar çabuk olacaktır. Önerilen baleye başlama yaşı 3-11 yaşları arasıdır. Daha büyük yaşlarda da eğitim almak mümkündür.

Bale uzun eğitim süreci isteyen bir dans türü olduğundan, ailelere de büyük iş düşmektedir. Çocuklarımızın başarısı derslere düzenli devamlılık, öğrenilen bilginin tekrarı, eğitim disiplini ile doğru orantılıdır.

Siz de çocuklarınızın Klasik Bale ile kendilerini geliştirmelerini istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Klasik Bale Kursu Süresi – Ders Programı

Klasik Bale eğitimi yıllar süren bir eğitim dönemini kapsamaktadır. 3 – 4 yaşlarında baleye başlayan öğrencilerimiz için yıllar sürecek olan temel ve ileri eğitimler planlanır.

Milli eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda Klasik Bale dersleri sertifika programı şeklinde uygulanmaktır.

Uluslararası metotlara ve eğitim modellerine uygun olarak gerçekleştirilen klasik bale eğitimimiz için zorlu ve emek gerektiren bir süreci göze almak gerekir.

Klasik Bale eğitimimize, Hazırlık programımızın ardından ilkokul yaşına gelmiş öğrenciler kabul edilmektedir.

Yıldız Dans Akademi olarak öğrencilerimize temel ve ileri düzeylerde Klasik Bale eğitimleri vererek geleceğin balerin ve baletlerini yetiştiriyoruz. Çocuklarımızı uluslararası yarışmalara hazırlıyor ve başarılı bir kariyere sahip olmalarını sağlıyoruz.

Klasik Bale Kurs Ücretleri

Klasik Bale kursu ücretleri;

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

Klasik Bale ders ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Yıldız Dans Akademi eğitim merkezimizi arayabilirsiniz.

Yıldız Dans Akademi İle Klasik Bale Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri Klasik Bale kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?