Roman Dansı Kursu

Roman Dansı Kıpır Kıpır ve Heyecanlı!

Roman havası olarak da bilinen roman dansı, yaşadıkları ülkelerde baskı gören; Fransa’da Gitane, Almanya’da Zigeuner, Bulgaristan’da Tisigani, İtalya’da Zingari, Romanya’da Tigani ve Türkiye’de Çingene gibi isimlerle anılan Romanların kültürel dansıdır. Gördükleri şiddet ve dışlanmışlığı hareketli figürleri ve şarkıları ile dışa vuran Romanlar, dünyanın en eğlenceli ulusudur bu durumların aksine.

Acılarını danslarıyla hafifleten Romanlar, Türk kültürünün de bir parçası oldukları için dansları ilgi çeker ve öğrenilmek istenir. 9/8’lik ritimle yapılan Roman Dansı, doğaçlama yapılır ve herhangi bir kuralı yoktur. Hindistan dansları ile benzer figürler içeren roman dansı, teatral bir havada gerçekleşir ve çok eğlencelidir. Siz de Romanların keyifli dünyasını keşfetmek ve roman havasını öğrenmek isterseniz Yıldız Dans Akademi eğitimleriyle sosyal bir ortamda roman dansı yapabilirsiniz. Hayatınıza bir değişiklik katın, haydi!

Neden Roman Dansı Kursu?

Dünyanın en keyifli danslarından birini öğrenmek, tabiri caizse kurtlarınızı dökmek, yeni arkadaşlıklar kazanmak için roman dansı kurslarımızı kaçırmayın!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Roman dansı öğrenmeye!

Roman Dansı Nasıl Yapılır? 9/8’lik Ritme Kendinizi Bırakın!

Roman dansı, Hindistan danslarından ve oryantalden esinlenen figürler taşımaktadır. Ayrıca Flamenko ile de benzer yanları vardır. Sekmeli adımları, bel ve kalça kıvırmalar bu dansın temelini oluşturmaktadır. El ve kol hareketleri de roman dansı koreografisinde büyük öneme sahiptir.

Müzikleriyle dikkat çeken roman dansında yapmanız gereken ileri ve geri adımları öğrenmek, ardından kendinizi müziğin akışına bırakmaktır. Düğünlerin de vazgeçilmezi olan roman dansını kısa sürede öğrenebilirsiniz

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Roman Dansı Kursu Süresi – Ders Programı

Roman dansı kurs süresi genel olarak 2 – 3 aylık bir eğitimi kapsamaktadır. Öğrencilerimiz bu süre zarfında rahatlıkla roman oynamayı öğrenirler. İleri düzeyde roman dansı yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam ederler.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere roman dansı eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli roman dansı derslerine imza atıyoruz.

Roman Dansı Kurs Ücretleri

Roman dansı kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına göre değişmektedir.

Roman dansı dersi ücretleri hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımızı arayın, size uygun gün ve saatlerde eğitiminizi planlayalım. Vakitsizlik artık sorun değil, dans etmeyi istemeniz bize yeter!

Yıldız Dans Akademi İle Roman Dansı Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri roman dansı kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?