Dancehall Kursu

Dancehall Dansı İle Yerinizde Duramayacaksınız!

Dancehall, kökenini Jamaika’dan alan bir müzik türüdür. 1970’lerde icra edilmeye başlanan bu müzik türü, reggae müzik türünün bir alt dalı olup roots reggae alt türünün daha az siyasi ve dini tema içeren bir başka sürümü gibidir. 1980’lerin ortalarından sonra dancehall müziğinde elektronik aletlerin kullanılması dijital dancehall (veya “ragga”) adıyla anılan türü ortaya çıkardı.

Bu müzik türüne bağlı olarak da aynı adla dans türü de ortaya çıktı. Reggae ezgileriyle birlikte kıvrak kalça ve ayak hareketlerini içeren dancehall, son yıllarda oldukça ilgi çekmeye başlamıştır. Siz de bu dansı merak ediyorsanız Yıldız Dans Akademi dancehall kurslarımız sizi bekliyor.

Neden Dancehall Kursu?

Yıllardır ertelediğiniz dans tutkunuzu artık pistlere dökmek, dünyanın en eğlenceli danslarından birini öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse, Dancehall kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Dancehall kursuna!

Dancehall Dansı Nasıl Yapılır? Afrika Ezgileri Kanınızı Kaynatacak!

Dancehall farklı dansların kombinasyonu olarak Afrika kökenli ritimlerle, raggee müziğinin eşliğinde yapılmaktadır. Dancehall dansında hızlı hareketler ve tempolu dönüşler de yer alır. Ancak genel olarak kalça hareketleri ve ayak figürleri baskındır.

Dizler bükük bir şekilde dansçılar kalçalarını sağa ve sola kıvrak şekilde hareket ettirirler. Aynı zamanda büktükleri ayaklarını da ritme uydururlar. Eller ise yukarı doğru ve ileri geri hareket eder. Omuzların da farklı hareketlerle sergilendiği bu dansta özgürlük ve doğaçlama ön plandadır.

Siz de Dancehall stilleri ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Dancehall Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi Dancehall eğitimi dahilinde 2 – 3 aylık kurlar temel anlamda öğrencilerimiz Dancehall yapmayı öğrenirler. İleri düzeyde Dancehall yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Bu keyifli dansı kısa sürede öğrenmek ve sergilemek mümkündür.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere özel ve grup dersleriyle Dancehall eğitimleri vererek bambaşka bir dans türünü öğrenmenizi sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli Dancehall derslerine imza atıyoruz.

Dancehall Kurs Ücretleri

Dancehall kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Dancehall dersi ücretleri için özel ya da grup eğitimi fiyatı almak isterseniz mutlaka eğitim danışmanlarımızı aramalısınız. Eğitim sezonuna özel indirimleri ve kampanyalı derslerimizi kaçırmamış olursunuz. Haydi herkes dans pistine!

Yıldız Dans Akademi İle Dancehall Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri Dancehall kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.
Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?