Vals Kursu

Zarafetin Dansını Yakından Tanımak İster Misin?

Tüm salon danslarının atası kabul edilen Vals, ilk kez 16’ncı yüzyılın ortalarında çıkmış ve 19’uncu yüzyılın başlarında adını duyurmaya başlamıştır. 1812 yılından itibaren Salon Danslarının arasına katılarak Avrupa’da geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Vals, 3/4’lük ritimde çok hızlı bir tempoda yapılan bir danstır.

Viyana Valsi ve İngiliz Valsi olmak üzere 2 farklı vals çeşidi vardır. İlk çıkan vals türü olan Viyana tarihi 400 yıl öncesine dayanmaktadır. Hızlı bir tempoya sahip olan dansta çiftler dönüşlerini kayar gibi yapmaktadır. İngiliz Valsi veya Yavaş Vals olarak bilinen çeşidi ise çok daha yavaştır ve daha çok figür zenginliğine sahiptir. Modern vals olarak da adlandırılan İngiliz valsinde romantizm duygusu daha ön plandadır. Özellikle düğün dansı olarak çiftlerin tercih ettiği vals, aşkı en naif şekilde yansıtan danslardan biridir.

Neden Vals Kursu?

Dünyanın en köklü danslarından birini sahneleyebilmek, romantizmi doruklarda yaşamak, bedeninizi keşfetmek ister misiniz? Cevabınız evetse, vals kursu tam size göre!

  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Daha mutlu olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Vals kursuna!

Vals Dansı Nasıl Yapılır? Romantik Adımlara Kendinizi Bırakın!

Romantik, asil ve zarif bir dans olan vals, Strauss valsleri gibi klasik eserler eşliğinde yapılır. Dansa eşlik eden müziğe göre adım temposu değişir. Özellikle Viyana valsi canlı ve hızlı bir tempoyla (vivo) yapılır. İlk olarak partnerler birbirine sıkıca sarılırlar. Ardından dans pistinin etrafında ve kendi eksenlerinin etrafında ritmik dönüşler yaparlar. Bu dönüşler saat yönünün tersine yapılır. Ayakların yerle teması kesilmez.

Sahnelenen vals türü de dansın figürleri üzerinde etkili olmaktadır. Modern vals daha yavaş hareketlere sahipken Viyana valsi daha hızlıdır. Genel olarak özel eğitim şeklinde ya da düğün dansı olarak tercih edilen valste çiftlere özel doğaçlama ve koreografi yapmak mümkündür.

Vals dansı, öğrenilmesi hem kolay hem de bir o kadar zor bir danstır. Dansın havasına girebilen ve tutkusunu yansıtabilen çiftler adımları kolaylıkla öğrenebilir. Ardından sadece müziğin ritmine kendini bırakmak kalır…

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Vals Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi vals eğitimi kurlar halinde devam eden eğitimlerimizdendir. 2 – 3 aylık kurlar temel anlamda öğrencilerimiz vals yapmayı öğrenirler. İleri düzeyde vals yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam eder ve dans koçlarıyla birlikte yarışmalara hazırlanabilirler.

Aynı zamanda düğün dansı olarak vals eğitimi almak isteyenler 5 derslik bir süre sonunda vals yapmayı öğrenmiş olurlar. Çiftlere özel koreografiler bu ders süresince öğretilir.

Vals Kurs Ücretleri

Vals kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Vals Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri vals kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?