Foxtrot Kursu

Foxtrot Dansı İle Yerinizde Duramayacaksınız!

Amerikalı dansçılar Vernon ve Irene Castle tarafından ünlenen Foxtrot; genellikle kadının hareketlerinin baskın olduğu bir dans türüdür. Ragtime ve Onestep danslarının karışımından oluştuğu söylenen foxtrot, akıcı, ani hareketlerden uzak, uzun çizgiler boyunca durmaksızın hareket halinde bulunulması gereken bir danstır. Güçlü bir denge gerektiren foxtrot dansı, zor bir dans olarak kabul edilse de zamanla basit kalıplara indirgenerek kurslarda öğretilmeye başlanmıştır.

Caz ve Blues müzikleriyle yapılan foxtrot dansının Amerika ve Avrupa’da ünlenmesinin yanında Türk müzisyenler tarafından da fark edilmesi ve bu dansa özel taş plakların çıkarılması da söz konusu olmuştur. Kadın dansçının hareketlerinin baskın olduğu foxtrot izlenmesi ve icra etmesi oldukça keyifli bir danstır.

Neden Foxtrot Kursu?

Dans pistlerinin büyüsüne kapılmak, partnerinizle keyifli bir eğitim almak, enerjinizi açığa çıkarmak istiyorsanız foxtrot kursu tam size göre!

  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Daha mutlu olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Foxtrot kursuna!

Foxtrot Dansı Nasıl Yapılır? Eğlenceye Katılın!

Foxtrot dansı yapılırken temel eğitimin yanında profesyonel dersler de verilir. Dansçının gelişimine bağlı olarak profesyonel dans kariyeri de söz konusu olabilir. Ancak ilk olarak temel eğitimde tempolu yürüyüş ve duruş hareketleri, kıvraklık ve akıcılık gibi dansın temel kavramları üzerinde durulur. Yumuşak hareketlerin yanında baskın figürler de öğretilir. Öğrencilerimiz basitten zora doğru ilerlerler.

Blues parçalar eşliğinde sahnelenen Foxtrot, ayak hareketlerinin ön plana çıktığı bir dans olduğu için mutlaka bol pratik gerektirmektedir. Özellikle kadının keskin hareketlerini takip eden erkek dansçı da kalça figürleri sergileyerek ona eşlik edebilir. Sağ ayağın sol ayak üstüne atılmasından doğan figürler dansın temelini oluşturmaktadır. Paralel ayak basma tekniği de zorlu figürlerden biri olarak ilerleyen derslerde öğretilmektedir.

Öğrencilerimiz hızlı ve keyifli bir şekilde foxtrot dansını öğrenirler. Özel ders olarak da eğitim alabilirler.

Siz de foxtrot dansı ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi ailesine hemen katılın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Foxtrot Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi foxtrot eğitimi kurlar halinde devam eden eğitimlerimizdendir. 2 – 3 aylık kurlar temel anlamda öğrencilerimiz foxtrot yapmayı öğrenirler. Zor figürleri olan foxtrot için bol pratik yapmak önemlidir. İleri düzeyde foxtrot yapabilmek için öğrencilerimiz dans koçları ile eğitimlerine özel olarak devam edebilir.

Foxtrot kurslarımız ile temel ve ileri düzeyde dans eğitimi alan öğrencilerimiz bu büyük ailenin içinde olmanın keyfini yaşarlar. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımız gösteri ve etkinliklerimizde yer alırlar.

Foxtrot Kurs Ücretleri

Foxtrot kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Foxtrot Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri foxtrot kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?