Zeybek Kursu

Zeybek Dansı İle Kültürümüzü Yakından Tanıyoruz!

Zeybek, Ege Bölgesi’nin halk danslarından biridir. Ege halkı, mert, cesur, atılgan ve haksızlığa karşı duran yapısıyla bu kültürünü zeybek dansına da aktarmıştır. Erkeklerin oynadığı oyunlar yörede “Ağır Zeybek” ismiyle anılıyor. Kadınların figürleri ise çok daha yürük ve kıvraklıkları bulunuyor.

Bu dansta oyuncular arasında müzik ve ritim hariç hiçbir bağ bulunmuyor. Herhangi bir kurala bağlı kalınmaz ve doğaçlamalar öne çıkıyor. Şayet toplu olarak icra edilecekse daire oluşturuluyor. Müzikleri de kişilerin doğaçlama yapmasına yardımcı olacak kadar güçlü olması gerekiyor.

Neden Zeybek Kursu?

Yıllardır ertelediğiniz dans tutkunuzu artık pistlere dökmek, dünyanın en eğlenceli danslarından birini öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse, zeybek kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Zeybek’e!

Zeybek Dansı Nasıl Yapılır? Mertlik ve Cesaret Sahnede!

Zeybek dansı mertliğin ve cesaretin dansı olduğu için koreografi olarak da dikkat çekici figürlere sahiptir. Zeybekte dansçılar meydana çıkar ve dansın ritmine uygun tavırlarla ağır ağır sahnede yürürler. Ardından yere doğru eğilip parmağını toprağa daha sonra silahlığına sürerek ayağa kalkar ve gezinmeye devam ederler. Gezinme bölümünden sonra zurnacı ezgiyi çalarken dansçılar ellerini kaldırarak oynamaya başlarlar. Bazen bir elini dizine, bir elini silahlığına vurarak oyuna devam ederler.

Zeybek dansının figürleri ve nasıl yapıldığı da yöreye göre farklılık gösterir. Ağır Zeybek dediğimiz dansa Aydın, Muğla ve Manisa illerinde rastlanmaktadır. Toplu oynanan bu türde oyuncular arasında müzik ve ritim hariç hiçbir bağ bulunmaz. Doğaçlama oynanan bu zeybekte yöresel olarak daire formu kullanılır. Zeybek öğrenmek kolay olsa da icrası ve zeybeğin ruhunu yansıtmak zordur.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Zeybek Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi zeybek eğitimi kurlar halinde devam eden eğitimlerimizdendir. 2 – 3 aylık kurlar temel anlamda öğrencilerimiz zeybek yapmayı öğrenirler. İleri düzeyde zeybek yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam eder ve dans koçlarıyla birlikte yarışmalara hazırlanabilirler.

Yıldız Dans Akademi olarak sizlere temel ve ileri düzeylerde zeybek eğitimleri vererek içinizdeki dansçıyı ortaya çıkarmanızı sağlıyoruz. Çocuk ve yetişkin eğitim gruplarımızla birlikte yıllardır keyifli zeybek derslerine imza atıyoruz.

Zeybek Kurs Ücretleri

Zeybek kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Zeybek Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri zeybek kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?