Cha Cha Cha Kursu

Cha Cha Cha İle Yerinizde Duramayacaksınız!

Cha Cha Cha, Küba kökenli bir Latin Amerikan dans türüdür. İlk kez 1953 yılında Kübalı besteci Enrique Jorrin tarafından ortaya koyulmuştur. Ritimleri ise danzon dansındaki dördüncü vuruşa değişiklik getirilerek elde edilmiştir. Bir anlamda mambonun türevidir.

Cha cha dansının salon ve sosyal olmak üzere 2 farklı tarzı vardır. Salon tarzı daha çok yarışmalar için tercih edilir; büyük adımlar ve kalça hareketleri burada esastır. Sosyal dans tarzı ise mambonun ekstra adımlı hali olarak kabul edilir ve oldukça keyiflidir. Neşeli ve yaramaz bir ruha sahip olan Cha Cha Cha ile parti hiç bitmeyecek!

Yıldız Dans Akademi ile siz de Cha Cha Cha’nın keyifli dünyasına adım atabilirsiniz. Vakit kaybetmeyin, kaydınızı hemen yaptırın!

Neden Cha Cha Cha Kursu?

Kanınızı kaynatacak, yerinizde duramayacağınız ezgilerle kendinizi dans pistlerinde bulmanızı sağlayacak Cha Cha Cha ile tanışın…

  • Daha mutlu olmak
  • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Cha Cha Cha kursuna!

Cha Cha Cha Dansı Nasıl Yapılır? Adımların Coşkusuna Kapılın!

4/4’lük ritmi olan Cha Cha Cha dansında genel olarak mambo müziği kullanılır ve Cha Cha Cha Latin dansları arasında en kolay öğrenilen danslardandır. Temel ve ileri düzeylerde eğitim alabileceğiniz Yıldız Dans Akademi kursumuzda cha cha cha dansını ister hobi isterseniz profesyonel anlamda yapabileceksiniz.

Temel figürler ve şasi hareketlerinden oluşan Cha Cha Cha eğitimleri sırasında ayaklar dikkat çektiği için kurs sırasında en çok ayak hareketleri öğreneceksiniz. Aksak adımların olduğu cha cha cha dansında ritmik şekilde ilerlemek ve hızlı olmak çok önemli olacak.

2 farklı stili olan Cha cha cha dansında stile göre müzikler ve adımlar farklılık gösterecek.

Cha cha cha stilleri arasında Salon dans stilinde adımlar daha büyük ve kalça hareketleri daha keskin şekilde öğretilir. Sosyal stilde mambo dansına ekstra adımlar eklenir. Yıldız Dans Akademi cha cha cha kurslarında sosyal dans stili öğretilir.

Cha cha cha dansı kolaylıkla öğrenilerek dans gecelerinde ve sosyal ortamlarda sergilenebilir. Dans pistlerinden korkmayın!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Cha Cha Cha Kursu Süresi – Ders Programı

Cha Cha Cha kursu süresi temel ve ileri eğitim olup olmamasına göre değişkenlik göstermektedir. Temel eğitim Cha Cha Cha, 2 – 3 ay süre civarında tamamlanmaktadır. Profesyonel olmak isteyen öğrencilerimiz ise daha uzun süre, dans eğitmenleri ile birlikte çalışmalıdır.

Kursumuzda cha cha cha dansı, temel ve ileri olmak üzere öğrencilerimizin almak istediği eğitim düzeyine göre verilmektedir. Öğrenme süresi de kişinin dans etme yeteneği ve pratik sıklığına bağlı olarak değişecektir.

Cha Cha Cha Kurs Ücretleri

Cha Cha Cha kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Cha Cha Cha Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri cha cha cha kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?