Flamenko Kursu

Flamenko Dansı İle Yerinizde Duramayacaksınız!

Kökeni Güney İspanya’ya dayanan el çırpma ve ayak hareketlerinin baskın figürleri oluşturduğu Flamenko, 14.yüzyılda Güney İspanya’da bir müzik ve dans türü niteliğinde gelişmiştir. Güney İspanya’nın Endülüs bölgesinden çıktığı söylenen Flamenko’nun Pakistan ve Hindistan kökenli bir dans olduğu da söylenir.

Dışlanan, yoksulluk çeken ve baskı gören bir halkın hiddetini ve heyecanını içeren Flamenko, “Cante”; dans “Baile”; ve gitar “Guitarra” üçlüsü içinde hayat bulmuştur. 1840’larda altın çağını yaşamaya başlayan Flamenko gece kulüplerinin vazgeçilmezi olmuştur. Estetik figürleri, bazen acı bazen neşeli müzikleri, özel kıyafetleri ve adımlarıyla dikkat çeken Flamenko kursların en çok talep gören danslarından biridir. Siz de içinizdeki tutkuyu, hırsı, aşkı ve acıyı pistlere dökmek isterseniz Yıldız Dans Akademi Flamenko eğitimi tam size göre,!

Neden Flamenko Kursu?

Acının ve ihtirasın dansı Flamenko ile siz de sahnelerin tozunu attırabilirsiniz. Dik bir duruş, keskin bakışlar, kırmızı bir elbise ve güçlü ayaklar tek ihtiyacınız olan şey! Dans etmenin heyecanını iliklerinize kadar hissedeceksiniz!

  • Daha mutlu olmak
  • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
  • Hobi edinmek
  • Profesyonel bir dansçı olmak
  • Yeteneklerinizi keşfetmek
  • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Flamenko’ya!

Flamenko Dansı Nasıl Yapılır? Sağlam, Güçlü ve İhtiraslı!

Müziğiyle insanı büyüleyen Flamenko dansı, tek kişi ya da partnerli bir şekilde yapılabilir. Koreografisi özel olarak düzenlenen bu dans son yıllarda sahne dansı olarak pek çok etkinlikte de yerini almıştır. Temelde sert ayak vuruşları ve el – kol hareketlerini kapsayan Flamenko figürlerinde dik bir duruş ve kararlı bakışlar dikkat çeker.

Kırmızı elbiselerle kadınların güzelliğini ayrıca ortaya çıkaran Flamenko dansının büyüsü herkesi saracak. Siz de bu dansı merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yıldız Dans Akademi ile Flamenko öğrenmek çok kolay!

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Flamenko Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi flamenko eğitimi uluslararası eğitim standartlarında ve öğrencilerimizin kabiliyetlerine göre planlanıyor. Flamenko keskin figürler ve ayak hareketleri ile şekillendiği için öğrenim süreci değişebiliyor. Ancak kurslarımız genel olarak 2 – 3 aylık kurlar şeklinde planlanıyor.

Duruş pozisyonlarından bilek hareketlerine, el çırpmadan ayak vuruşlarına kadar geniş bir eğitimi kapsayan Flamenko kursumuz vücudunuzun şekillenmesine de katkı sağlamaktadır. Özgüven duygusunu arttıran hareketleri ile Flamenko dansını profesyonel yapmak istediğinizde ise eğitimlerimiz uzamakta ve en az 6 aylık bir süreci kapsamaktadır. Dilerseniz kursumuzu ziyaret edin ve size özel eğitim programını beraber hazırlayalım.

Flamenko Kurs Ücretleri

Flamenko kursu ücretleri;

  • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
  • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
  • Kurs süresine,
  • Eğitim programına göre değişmektedir.

Flamenko dersi ücretleri için eğitim danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Hayalinizdeki dans derslerini almanız artık daha kolay. Gelin, tanışalım!

Yıldız Dans Akademi İle FlamenkoEğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri flamenko kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?