Merengue Kursu

Merengue Dansı Kanınızı Kaynatacak!

Dominik Cumhuriyeti’nin yerel dansı olan, hareketli müzikleri ve özgün havasıyla dikkat çeken Merengue’yi öğrenmeye var mısınız? Kısa adımları ve grup halinde keyifli bir şekilde icra edilmesiyle sizi de büyüsüne katılmaya davet ediyor.

Hemen her mekanda rahatça dans etmeyi sağlayan, hareketli ve öğrenilmesi kolay, doğaçlamaya imkan veren, kıpır kıpır bir dans olan Merengue’yi öğrenmek için Yıldız Dans Akademi sizleri bekliyor. Severek ve isteyerek yapacağınız, dersleri iple çekeceğiniz bu keyifli dansı kaçırmayın!

Neden Merengue Kursu?

Dans pistlerinin yıldızı olmak, Merengue ritimleriyle günlük hayatın stresinden ve koşturmacasından uzaklaşmak ister misiniz? Cevabınız evetse, merengue kursu tam size göre!

 • Daha mutlu olmak
 • Dans tutkunuzu açığa çıkarmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Eğlenceli bir ortamda ve alanında uzman eğitmenlerden ders almak için haydi Merengue kursuna!

Merengue Dansı Nasıl Yapılır? Adımların Coşkusuna Kapılın!

Merengue dansı çift olarak ya da grup halinde yapılır. Bir çember oluşturan dansçılar hızlı ayak ve omuz silkme hareketleriyle keyifli bir atmosfer oluşturur. Merengue dansı yapılırken ayaklar yerden çok kısa bir mesafe (yaklaşık 2 cm. kadar) kaldırılır ve adımlar yerinde sayar gibi atılır. Dansçıların bir sağ, bir sol ayağı hareket eder.

Kolay adımlarla yapılan merengue dansı, kolay öğrenilmesi açısından kurslarımız arasında en çok tercih edilen danslardan biridir. 2/4 ölçülü bir dans olan merenge ritim ve müzik bakımından estetik figürler barındırır.

Merengue dansının içerisinde çiftleri zorlayacak yapıda figürler bulunmamakla birlikte hem eğlenceli hem de estetik bir hareketler yer alır. Merengue dansını merak edenler için Yıldız Dans Akademi’de her yıl yeni sınıflar açılır.

Neden Yıldız Dans Akademi?

Profesyonel Eğitmenler

Her biri alanında uzman ve ödüllü eğitmenlerden dans dersi alma fırsatı.

Modern Eğitim Programı

Dünyada uygulanan modern dans eğitimi metotları, uluslararası programlar.

Kişiye Özel Ders

Kişiye özel, istenilen gün ve saatlerde, profesyonel eğitmenlerle dans dersleri.

Dans Geceleri ve Etkinlik

Öğrencilerimizin öğrendiklerini pekiştirecek dans geceleri ve organizasyonlar.

Ferah Stüdyolar

Geniş, gün ışığı alan, klimalı stüdyolara sahip, keyifli bir ortamda dans eğitimi.

Merengue Kursu Süresi – Ders Programı

Yıldız Dans Akademi merengue eğitimi kurlar halinde hazırlanmaktadır. Sosyal ve profesyonel amaçlı yapılabilecek danslardan olan merengue, 2 – 3 aylık kurlarda temel anlamda öğrenilir. Sosyal Latin dansları içinde en kolay öğrenilebilecek dans Merengue’dir. Bir nevi sallanarak ayakların hakimiyetiyle sahnelenen Merengue’de akan ritimle birlikte kolayca dans edilir.

İleri düzeyde merengue yapabilmek için 6 aydan fazla bir süre eğitim almak gerekebilir. Profesyonel bir kariyer isteyen öğrencilerimiz ise eğitimlerine özel olarak devam eder ve dans koçlarıyla birlikte yarışmalara hazırlanabilirler.

Merengue Kurs Ücretleri

Merengue kursu ücretleri;

 • Eğitimin grup ya da özel ders olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Kurs süresine,
 • Sağlanan imkanlara,
 • Eğitim programına ve yarışma koçluğu istenip istenmemesine göre değişmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okulumuzda tüm derslerimiz profesyonel, konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup, hobi ya da sertifika programları da uygulanmaktadır.

Yıldız Dans Akademi İle Merengue Eğitimi!

Yıldız Dans Akademi olarak alanında uzman eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri Merengue kurslarımıza davet ediyoruz. Uluslararası ders programlarımız, geniş stüdyolarımız, dans geceleri ve eğlenceli ortamımız ile siz de dans kursundan beklediğiniz her şeyi Yıldız Dans Akademi’de bulacaksınız. Elinizi çabuk tutun ve online kaydınızı hemen yaptırın…

Hızlı Kayıt Formu

Yardımcı olabilir miyiz?